Velmi pěkně podáno.
Myslím, že onen výpočet - týkající se 1,75% žen které se snad s HPV virem nevypořádají (první obecný rozpor: myslím že nemocných neubývá, jen přibývá) což snad (druhý zásadní rozpor: kdo ví co tuto rakovinu způsobuje) může zapříčínit i (vůbec nepochybuji, že celá řada virů, baktériá, hub,... obecně infekcí může spustit rakovinové bujení) rakovinu děložního hrdla - může odpovídat tomu co jsem četl v minulosti.
Nicméně asi před pěti-sedmi (?) lety (očkování bylo v zásadě novinka, počet uváděných známých HPV vyvolávajích prý rakovinu děložního hrdla byl myslím 7 nebo 9) jsem četl i "shrnutí studií" ohledně rakoviny děložního hrdla...
Průběh je velmi dlouhý. Útvar na čípku se mnohdy celá desetiletí jen sleduje, aniž by vůbec bylo nutné chirurgické odstranění zasažené tkáně. Velmi málo žen s podobným problémem má vůbec nějaké problémy, velmi nepatrné množství zemře. A to jsou prosím vše ženy prokazatelně "v ne-naprostém pořádku".
Také je škoda, že jste nezmínil americkou specialitu - osvětu a boj za proočkování chlapců. Jednak aby nenakazili své družky a jednak aby se sami nenakazili.
Podle mne jsou obecně HPviry (zejména klasický opar na rtu) taková černá skvrna na dlani, možná spása lidstva, určité mementum more. Tyto viry, zdá se, lidem nijak zásadně neubližují, odpuzují ostatní lidi, či naopak svého hostitele upozorňují, že jeho zdraví za mnoho nestojí, když už se jeho tělo nevypořádalo ani s nimi. Promořenost, alespoň jedním druhem papiloma viru, považuji za 100%.
Myslím, že i obyčejný zubní kaz (bakterie která je při správném rozšíření pravděpodobně schopna vyvolat i srdeční infarkt) nás ohrožuje více.
P.S.
Omlouvám se, že nepíši podrobnosti. Ale od okamžiku kdy jsem dospěl k závěru, že veškerý zdravotní výzkum a lékařské postupy jsou ztráta času a energie (když vidím jaký mají samotní "vědci" a "lékaři" k problematice přístup).
Naštěstí se zdá, že to opravdu hodnotné je jednoduché jako facka (mnoho toho ještě nebylo zcela zapomenuto) a lze to předat další generaci i ústní formou (pokud už to nebude vědět sama). Potřeba je tedy v zásadě zejména nenechat se prudce dotlačit do nechtěného životního stylu a přemýšlet o souvislostech.
Co by mne opravdu zajímalo (značně mimo kategorii "očkování" ale také o virech), je něco o zprávě že v tělech hlodavců uvězněných pod dávným ledem (konec doby ledová, střídání "dlouhých" údobí zimy a tepla) byl nalezen virus (je-li to vůbec možné), který se prý vyznačuje schopností prodloužit život svému hostiteli (prý aby se stihl vůbec rozmnožit, jakýsi druh symbiózy). Dále něco o chytrém, "onkologickém" viru. A v neposlední řadě také o lidském postižení a neschopnosti našich těl dokončit syntézu kyseliny askorbové a možnostech opravy lidské DNA které prý již byly testovány třeba i v duchu použití zvuku - viz staré dobré články na Vitalii).