/Zajímavé je, že ačkoli k těmto změnám dochází nejčastěji ve stádiu embryonálního a nebo fetálního vývoje, výsledek ve formě náchylnosti k nemocem, a nebo změn v chování, se ukáže až v dospělosti. To znamená, že toto ovlivnění genů určitou dobu trvá a může se tedy přenášet z jedné na další generaci. Dalo by se říci, že epigenetické děje tedy jaksi sedí až na samém vrcholu genetického řízení. Zapínají a vypínají geny, a nebo jejich výkon, podle potřeby, jen jemně korigují./
http://www.osel.cz/1516-epigenetika-je-o-tom-co-jime-jak-zijeme-a-jak-se-mame-radi.html
Takže by se "to zapnutí" projevilo s velikou pravděpodobností až v příští generaci. Potom by ale tvé tvrzení, týkající se zapínání genů, znamenalo.... že čištění zubů nemá na kazivost vliv.
A i v případě, že by se zapnutí projevilo hned, tak by to znamenalo čistím = nemám kaz, a naopak. Jenže zde se tvá teorie rozchází s praxí (pokusem). A co je obvykle důkazem správnosti teorie? No smích to není. Je to pokus.
Takže jak jsi tedy to zapínání genů myslel? Vždyť je to v rozporu s tvým tvrzením "Větší hloupost jsem v životě neviděl. Genetiku ovlivňují různé faktory a je jen na vás, jestli spustíte ten či onen gen. Samozřejmě ne všechno se dá ovlivnit, ale v případě zubů je velká šance na ovlivnění"
Stejně tak sám sebe popíráš a zároveň potvrzuješ u střevní mikroflóry. Prý je to jeden z dalších vlivů.. ale vlastně mikroflóru ovlivňuje čištění zubů... tudíž se o další vliv nejedná... ale vlastně se o jiný vliv jedná, což dokazuje transplantace mikroflóry...
V dobrým, hodně jsi slyšel a četl, ale místo aby jsi o tom přemýšlel, snažíš se to pokroutit k předem vybranému názoru.