A mně se ten článek líbí!
Forma jakou pan doktor nabádá k péči o zuby je vtipná a tohohle pana zubaře bych se nejspíš nebála jak čert kříže :))
Ostatně ruku na srdce, možná, že těhotným se zuby vážně kazí víc a mnohé z nich s tím nic nenadělají, ani kdyby se rozkrájely. Ale třeba je to u mnohých budoucích maminek dané i tím, že začnou jíst a pít mnohem víc sladkého atd., protože najednou mají pocit, že ve svém požehnaném stavu si to mohou (přece!) dovolit. Aneb nic není černobílé, že..
Podobně to vidím s genetikou - možná máte předpoklad, že se vám budou víc kazit zuby, to ale neznamená, že s tím nejde nic dělat a správnou péčí rizika nezmenšit.
Úplně stejně nechlubila, jako věděla, že se cpou sladkým, tak se jim kazí zuby. On když někdo říká "podívejte, jak mu kouká košile z kalhot", tak tu druhou část "a mě nekouká, jsem lepší" také nevyslovuje. To už je dáno tou první částí.
A stejně jako je nesprávné na tu košili takového člověka neupozornit, a místo toho upozorňovat jiné, tak je nesprávné hlásat nepravdivé informace. Třeba o zubech, a zdraví obecně. To ať se na mě nikdo nezlobí, to se mi nelíbí. O to nebezpečnější, když to hlásá "dochtor". Jó, kdyby to napsala nějaká redaktorka, no tak mávněme nad tím tukou, ale dochtor je študovaný, tak to Máňo bude pravda.
Nic proti "odlehčeným" článkům. Ale definujme si význam slova "odlehčený". Já to chápu tak, že se jedná o zjednodušení, méně přesná terminologie, použití lidových, namísto odborných výrazů, snad i nějaký vtip, či malůvka. Ale v žádném případě to neznamená, že tam budou nepravdivá tvrzení.
No tak teď už opravdu nevím. Redaktorka to má rovnou v nadpisu, předtím to sama vymyslela a napsala, a přesto píše "Zřejmě tedy nemáte odpověď k věci."
Obávám se, že zde jsou jen dvě možnosti. a) trolling b) mimořádná... když to napíšu, bude smazáno. Anebo je zde ještě třetí možnost? Sem s ní.
Paní Krbcová, asi před čtvrt rokem jste slibovala, že se zeptáte té milé paní, co používá Google Translate k psaní článků, jak to myslela s tím, že může rovněž aktivovat mozkové proteiny misfold do spojené formy Alzheimerovy choroby, známé jako beta-amyloid.
Jak jste dopadla?
Paní redaktorko, zkusím to, co jsem pochopil z příspěvků, do kterých se tak nehezky navážíte, popsat tak, abyste to pochopila i vy.
Jsou lidé, kteří mohou konzumovat cokoli, zuby si nečistit, ale mají v této věci štěstí a zuby se jim nezkazí.
Jsou lidé, kteří se mohou přetrhnout, čistit si zuby naprosto dokonale, stravovat se pouze tak, jak doporučuje zubařská věda a zuby se jim kazit budou. Mají smůlu.
A pak je ta naprostá většina lidí, u kterých správnou hygienou bude riziko problémů se zuby sníženo (byť nikoli vynulováno).
Tedy to, že jsou lidi, kteří nepotřebují čistit zuby a to, že jsou lidi, kterým ani dokonalá hygiena nepomůže, neznamená, že nemá cenu si je čistit.
Stejně jako jsou lidé, kteří mají v paneláku papundeklové dveře a nikdy je nikdo nevykradl. Neznamená to ale, že lidé, kteří si pořídí dveře kvalitní, zbytečně vyhazují peníze.
Mám se tu i vykakat nebo je to už jasné?
Dámo, kdyz jste nepochopila pri studovani podkladu pro clanek, ze vedci se snazi delat "latky" co spevni sklovinu protoze nekdo ji nema tak odolnou z duvodu ruznych druhu bakterii vs imunitni system apod. a vykladate pohadky o neexistenci genetickych predpokladu pro to ci ono, pak jak vam ma clovek odpovidat?
Co asi budete jedna s tech co veri v bibli ci koranu, ze vse je vlastne bozi trest, a tak lekdy co treba africanum na srdce pomahaji a u indoevropanu nefunguji jsou zvasty atestu co spochybnuji viru?