Naprostá většina ze 7 miliard lidí mléko v dospělém věku pít nemůže. Protože nemají enzym na zpracování lektázy.
Lidské tělo příroda vybavila perfektně ke zpracování mléka jen v dětství. Poté klesá aktivita a množství enzymu na zpracování laktózy – u naprosto každého člověka.
To bylo v článku cudně zamlčeno, ale toto jsou poznatky současné lékařské vědy o biochemii člověka.
Některým dospělým i přes pokles enzymu zůstává schopnost zpracování mléka dostatečná, ale u většiny obyvatel planety nikoli a mléko v dospělosti nemohou. Zapomínáte na to, že třeba 90 % Asiatů mkéko v dospělosti není schopno zpracovat a podobně je na tom naprostá většina národů.
Tím, že od dětství naprosto každému člověku klesá neustále klesá množství enzymu, který přeměňuje galaktózu (součást molekuly laktózy) na glukózo-6-fosfát, a tím znemožňuje trávení mléka naprosto každému člověku, je současný vědecký fakt. To, že článek nepokrytě lže až se hory zelenají, to je pravda.
Proto také schopnost trávení mléka můžete ztratit v jakémkoli věku. Naprostá většina lidí planety v dospělosto mléko nemůže. Ale vy tuto schopnost můžete ztratit třeba ve 40, nebo v 60, prostě jakmile hodnota enymu klesne pod hranici, tak máte smolenku. A hodnota enzymu klesá neustále každým rokem věku.
To, že naprostá menšina lidstva má dostatečnou hladinu celý život, je výjimka z pravidel. Jako třeba u 80 % Čechů.
Ale vědecké poznatky potvrzují, že příroda nezamýšlela mléko pro výživu dospělých jedinců, a také každému dospělému jedinci s věkem schopnost trávení mléka klesá. Příroda mléko pro dospělé nezamýšlela. Stačí se zajímat o biochemické fungování těla.
Takže článek lže jak Baron Prášil, a je v rozporu s vědeckými poznatky.
Miloslav Ponkrác