Blíží se mi termín očkování TAT po 15 letech. Dnes jsem volala svojí obvodní lékařce, řekla mi, že u mladých lidí se posouvá hranice na interval 20 let (mě je 29 let), takže mám ještě 5 let odklad. Chtěla bych se tomu vyhnout úplně, tzn, neočkovat se. Po minulém očkování jsem omdlela, ptala jsem se doktorky, jestli mi udělá test na zjištění protilátek, a řekla že s tím nemá dobré zkušenosti. Pokud mám alergickou reakci prý mě pošle na alergologii, kde mi s TAT píchnou ještě Zirtec nebo jinou látku. To mě děsí ještě víc než samotná TAT. Jak je možné, že někomu test udělají- a funguje, a mě řekne doktorka, že test nefunguje?
Praktičtí lékaři odmítají dělat testy z více důvodů.
Nechci je rozebírat v diskusi.
Položte si ale otázku:
Jak vlastně vypadá špatná zkušenost s TAT testem na protilátky? (A) Vycházejí pozitivní, když pacienti jsou negativní, nebo (B) jsou negativní i když pacienti mají protilátky? Nebo nějaký vyšší MUDr. jednou řekl na školení nižším MUDrům, že TAT testy jsou nespolehlivé? Nebo jde o špatnou zkušenost s administrativou a s vrchním velením našeho zdravotnictví?
Špatná zkušenost s testem jako takovým - je blábol vašeho MUDry. Z mnoha důvodů to nechce udělat a vy nejste v pozici, abyste mu řekla, že to je blábol. Co uděláte?
Zajdete na odběrové centrum nejbližší nemocnice, necháte se nabrat a zaplatíte si to sama. Protože nejde o DNA testaci cena bude rozumná (zeptejte se nejprve telefonicky na sérologii). Budete-li mít protilátky, předložíte výsledky MUDrovi (pouze kopii!) Nemůže Vás očkovat, když máte protilátky. To by byla úřednická brutomedicína. Protilátky budete poté mít přinejmenším na 75%. V opačném případě.... ještě raději počkejte na další díly seriálu. Ještě máme hodně témat před sebou.
JV