Vlákno názorů k článku Očkování proti tetanu a jeho otazníky od Miš - Jsem za tento clanek velice vdecna. V roce...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 4. 2013 20:51

    Miš (neregistrovaný)

    Jsem za tento clanek velice vdecna. V roce 98 jsem byla na preockovani. Po prvni injekci se u mne rozvinula pomerne silna alergicka reakce, takze zbyvajici dve jiz nebylo mozno podat. A do 3mesicu se u mne plne rozvinul Me/cfs. Pred dvema lety jsem se prestehovala z mesta na vesnici a muj soucasny lekar neustale resi, jak me pod dohledem, nejlepe na JIP, NECHAT PREOCKOVAT. Me tvrzeni, ze pravdepodobnost umrti na ockovani je 100% oproti 1%, ze zemru na tetanus, nese velice nelibe. Nechci tuto nemoc bagatelizovat, ale v souvislosti s Me/cfs trpim i lekovou intoleranci, takze jsem "protitetanovku" odmitla i v pripade, kdy mi pes prokousnul ruku. Musela jsem podepsat potvrzeni, ze jsem si vedoma vsech rizik a prebiram veskerou odpovednost za sve jednani. Na druhou stranu, co jineho mi zbyvalo? O tom, cim jsem si doma ono hluboke poraneni lecila, radeji pomlcim, nemuselo by se to setkat s pochopenim. :)

  • 27. 4. 2013 21:21

    golla (neregistrovaný)

    Dobrý den, to léčení by mně zajímalo. :o) Prosím, můžete jej vypsat, jak se bránit infekci, když nechci podstoupit očkování? díky..

  • 29. 4. 2013 11:52

    Peter Tuhársky (neregistrovaný)

    To nie je pravda, aj konvenčná medicína pozná profylaktické podávanie antibiotík, najmä metronidazolu.

    Mimo konvenčnej medicíny existujú vysoké intravenózne dávky sodného askorbátu (minerálnej formy vitamínu C), ktorý inaktivuje tetanický toxín. Potvrdili to aj kontrolované štúdie a z tohto pohľadu je metóda dokonca vedecky lepšie podložená než tetanová vakcína. Je teda dosť bizarné, že táto bezpečná odskúšaná metóda sa nepoužíva, a namiesto toho sa plošne očkuje riskantnou a kontroverznou vakcínou.
    Presnejšie informácie tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

  • 1. 5. 2013 10:51

    skoro poserka (neregistrovaný)

    Dobrý den Petře, pane Tuhársky.

    V první řadě mi dovolte poděkovat vám za vaše překladatelské a zároveň souborné dílo "Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad" a zejména pak za váš přístup "zdarma doastal - zdarma dávám". Soubor obsažených informací je vskutku pozoruhodný a zdaleka ne jen o kyselině askorbové.

    Dále se chci omluvit za malé zneužití této diskuse. Rád bych vznesl pár dotazů (i když jak sám uvádíte rady nedáváte), které by mohly zajímat více lidí a zároveň mám možnost udržet si větší anonymitu (vás za odhození pseudonymu, stalo-li, se obdivuji).

    Kyselina askorbová
    V Česku se mi podařilo sehnat akorát od firmy Vitar. Jde o čistou kyselinu L-askorbovou (100%), v práškové formě (5 ml = 4 g) v ceně 75-81 Kč/100g.

    Niacin
    V Česku se mi nepovedlo sehnat čistší formu než tabletky Niacin amidu po 18 mg (500 tablet = 100 g = 9 g kyseliny nikotinové). Distributor Bohumír Svoboda, Říčany - Strašín. Vím, že s niacinem zkušenost máte, nemohl byste mi/nám doporučit nějaký volně prodejný přípravek, výluh z tabáku,...?

    Mám starý problém s rozbitou dásní. V minulosti se mi již párkrát podařilo nastarovat proces znovuzhojení (bohužel nikdy jsem přesně nepochopil co bylo klíčem), ale nikdy nedopadl podle očekávání. Nyní má tělo dlouhodobě dostatek vitamínu C, značně se mi i snížila střevní toleranční mez (ve zdraví) a začal jsem užívat zmíněný Nikotin amid i když není ideální. Bohužel se mi nedaří donutit tělo aby se starým úrazem zabývalo, i když v případě ran jinde na těle jsem byl úspěšný. Nenapadá vás něco?

    Thiamin
    Ještě jsem ho nesháněl, ale pravděpodobně mne čeká stejný problém jako u niacinu. Můžete nějaký přípravek doporučit?

    Známému boreliosa poškodila nervy a už roky s tím urputně bojuje, jsem si jistý že by mu pohla thiamono - askorbická léčba. Ale nevěří ani na vysoké dávky vitamínu C, ani čehokoli jiného. Bere jen pivovarské kvasnice, ale jeho stav se rok od roku nelepší a občas se i výrazně zhoršuje. Myslím, že vysoké dávce thiaminu, by nastala tak prutká (zatím jen dočasná změna), že by se dal konečně přesvědčit k tomu aby se už vyléčil jednou provždy.

    Cannabinoidy
    Jisté neduhy svého těla jsem dříve velmi úspěšně zvládal přidáváním kanabinoidů do jídla (myslím že rozumíte) a mastmi. Ano podařilo se mi poznat i omamný účinek a dokonce jsem si to i řádně užil. Nicméně, u mé léčby nebylo zpravidla nutné aplikovat tak vysokou dávku. Dávku zvyšuji výjmečně, pouze když si chci hlouběji zameditovat - k žádným výrazným ovlivněním nedochází, spíše jen k lepšímu kontaktu s vlastním tělem.

    Od doby kdy beru kyselinu askorbovou, jsem neměl a necítil potřebu užívat lék obsahující kanabinoidy. Problémy ustaly, došlo k dočasné remisi (při léčbě nachlazení kdy jsem užíval 100-200g kyseliny askorbové denně, a problémy zmizely trvale a zatím se nevrátily. Přesto jsem se po čase rozhodl v saturaci těla kanabinoidy pokračovat.

    Časem jsem se rozhodl meditovat, shodou náhod o účincích vitamínu C na mé tělo. Bohužel, kanabinoidy přestaly účinkovat "omamně", to u mne platí přinejmenším při dávce kdy užívám 24 a více gramů kyseliny askorbové denně. Při nižších dávkách jsem neexperimentoval, nemám dostatečnou zásobu a i tu musím dát do oleje (mast se zdá, přinejmenším na drobná poranění, fungovat stále).
    Otázka zní! Jak se vzájemně ovlivňuje zvýšené množství kyseliny askorbové v plazmě a dodaných exokanabinoidů? Má smysl vůbec kanabinoidy tělu dodávat? Můj původní plán byl systit letos průběžně své vlastní tuky kanabinoidy.

    Děkuji vám za názor, reakci. Domnívám se, že odpověď na tyto otázky může zajímat nejenom mne. Ještě jednou se omlouvám, že se snažím zůstat v anonymitě.

    Pěkný den, hodně úspěchů a zdraví přeje "skoro poserka" (když je nemocný a léčí se).

    P.S.
    Nevím kolik na Vitaliu dnes chodí lidí, možná by vám mohlo stát za to přesvědčit panem Tuhárského k rozhovoru.
    Na druhou stranu bych možná pana Tyhárského i odrazoval, tento website docela často působím dojmem, že je financován penězi určenými na propagaci vakcinace a dále nekriticky přejímá názory které bych zařadil mezi politické a zdravotnické lobby a vymývání mozků.

  • 2. 5. 2013 18:55

    Peter Tuhársky (neregistrovaný)

    Dobrý deň,

    sám od seba konkrétne výrobky nezvyknem menovať, aby to nebolo chápané ako reklama, ale na priamu otázku odpoviem. Pokiaľ sa nemýlim, Vitar nie je výrobca, kyselinu askorbovú len od niekoho dováža a balí (tak ako väčšina firiem). Nemám priamu skúsenosť. V ČR je kvalitný výrobca kyseliny askorbovej, Kulich Pharma Hradec Králové. Dá sa kúpiť aj lacnejšia kyselina askorbová v DM drogérii v 100g baleniach, no subjektívne vzaté, niektorí ľudia mi po nej hlásili hnačku aj pri pomerne nízkych dávkach, pričom iné značky tolerovali bez problémov. Neviem, čím je to spôsobené, ja ju používam na bežné účely, pri liečbe sa však aj mne zdá, že jej tolerujem menšie dávky než od Kulicha. Pripúšťam, že je to subjektívne.

    V lekárňach dostať ešte tabletkové formy od rôznych výrobcov/baličov, tam je cena mnohonásobne vyššia než pri čistom prášku a treba si dobre vyberať z hľadiska použitých prísad (farbív, konzervantov, tabletkovacích zmesí apod.)

    V zahraničí je väčší výber. Dá sa objednať napríklad zmes minerálnych askorbátov C-Salts, ale tam by som odporúčanú dávku 4g výrazne neprekračoval, aby nedošlo k predávkovaniu minerálmi. Ak treba vyššie dávky, doplnil by som C-Salts radšej sodným askorbátom alebo kyselinou askorbovou. Ďalej, napr. Swansonvitamins.com predáva kyselinu askorbovú aj sodný askorbát v rôznych baleniach od rôznych výrobcov. Ponúkajú aj iné vitamíny výbornej kvality aj ceny, napríklad aj spomínaný niacínamid, tiamín atď. Je viacero dobrých výrobcov, cena, dávkovanie a prevedenie sú veľmi rôznorodé a ja nechcem vyzdvihovať konkrétnu značku.

    Človek si to musí odskúšať sám a zistiť, čo mu vyhovuje, čo dobre toleruje a čo utiahne peňaženka (dovoz je takmer 2x predražený kvôli poštovným a colným nákladom).

    K ďalšej otázke, myslím, že telo sa s problémami vysporadúva postupne. Chronické veci sa liečia pomalšie, kľudne aj mesiace alebo roky. Klesajúca denná tolerancia vitamínu C môže značiť, že telo už postupne vyrovnalo nejaký deficit a možno sa pustí aj do opráv. Možno ho ešte podporiť enzýmami (buď zo surovej zeleniny, alebo v kapsulách) a zinkom v bežných dávkach. Niacínamid treba ešte podporiť B-komplexom.

    Pokiaľ ide o kanabinoidy, túto oblasť som neštudoval. Ale publikácie súvisiace s vitamínom C uvádzali výrazný detoxikačný účinok vitamínu C vo vysokých dávkach voči ópiátom, barbiturátom apod, takže je pravdepodobné, že aj tu došlo k takémuto javu - odstráneniu potreby, a pri aktuálne vysokej dávke Cčka dokonca aj k priamemu zrušeniu účinku. Nepoznám pozadie Vášho užívania, ale povedal by som, že je zbytočné užívať kanabinoidy spolu s vysokými dávkami vitamínu C, pretože sa ich účinky môžu navzájom vyrušiť. Uprednostnil by som vitamín C.

    Nie som lekár a toto je len môj osobný názor.

  • 26. 5. 2013 21:38

    skoro poserka (neregistrovaný)

    Když už jsem to tu veřejně začal, tak dodám veřejně ještě dodatek...

    Asi po měsíci mi došla trpělivost a tak jsem všechen denní příděl niacinamidu přesměroval do jediné "dávky na noc". Jestli to bylo tímto, nebo tělo již mezitím dosáhlo jisté saturace nevím, ale dáseň začala reagovat - trochu zbytněla a dorůstá. Bohužel je hojící se místo i citlivější na čištění zubů a musím být značně opatrný, snadno se lze poranit a dojde ke krvácení. Nyní tedy na noc užívám 400 mg niacinamidu, ale zdá se že 300 mg by mohlo stačit.
    Zajímavé je, že asi čtvrtý den užívání jen jedné dávky, jsem zpozoroval značné celkové zpevnění dásní. Myslel jsem, protože ke zpevnění došlo již v minulosti a sice pod vlivem kyseliny askorbové, že další zpevnění není ani možné. Snad se tentokrát opravdu zhojím.

    **
    Petře, až posbírám dalších pár zkušeností, ne jen se sebou samotným, něco vám pošlu mailem.
    Na hodně věcí mám dnes nějaký názor, ale vím jistě, že se časem trochu pozmění. A přestože nebudu hovořit již o každém detailu (protože mi zevšední, nepřekvapí mne již), bude to přínosnější.

    Momentálně jsem ověřil na otci (svoji reakci znám, otec se vysokých dávek vitamínu C stále bojí), že včasné podání vyšších dávek dokáže spolehlivě zastavit začínající nachlazení, rýmu.
    Stačilo 10g (normálně bych dal 8 g, ale nevěděl jsem jak dlouho už bojoval), za dvě hodiny 4g, za další dvě hodiny poslední 2g, na noc 1g tabletu s pozvolným uvolňováním.
    Rýma se mu zastavila a úplně zmizela asi hodinu po podání zmíněných 10g. Měl jsem trochu obavu z neúspěchu, protože se mu udělalo natolik dobře že začal blbnout v kuchyni (včetně krátkého máchání ve studené vodě), ale dopadlo to dobře a rýma ani únava se mu již nevrátili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).