Vlákno názorů k článku 99 % dětí se rodí se zdravýma nohama. Boty jim je brzy zničí od EC - Představa, že lidé jako pan Dupal, kteří se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2014 13:18

    EC (neregistrovaný)

    Představa, že lidé jako pan Dupal, kteří se hlavně bojí, aby se náhodou dětská klenba nenamáhala, vytvoří nějaké závazné normy na dětskou obuv, je děsivá. Stačí nesmyslná propagace Žirafy.

    Jak se má klenba vytvořit, když nebude namáhána?

    Zkusili se někdy páni kluci zamyslet nad tím, jestli by náhodou neměly děti nosit korzety, aby se jim náhodou nenamáhaly zádové svaly?

  • 4. 6. 2014 14:22

    Lenka Krbcova

    Dobrý den, nevím, jestli se shodneme alespoň na tom, že nekvalitní boty nohám (a nejen jim) neprospívají a že se jich u nás prodává víc než dost (bohužel nejen někde na tržnici). O tom text je.
    O čem není: Netuším, jak jste došel k závěru, že se pan Dupal "hlavně bojí, aby se náhodou dětská klenba nenamáhala", v textu nic takového není. Jediná zmínka o namáhání klenby je v doporučení dr. Štastné a v tom případě jde o přezouvání, tedy chůzi na tvrdém a rovném povrchu.
    A o čem text už vůbec není: Do korzetu děti nikdo necpe, proč by taky, že.
    Hezký den, LK, Vitalia.cz

  • 4. 6. 2014 21:01

    EC (neregistrovaný)

    Omlouvam se, prehledl jsem zdroj - pani Stastnou a ne pana Dupala. Ten by pouze chtel sve nazory na spravny tvar obuvi vnutit vsem.

    Jinak na komentari necitim potrebu nic zmenit a na prirovnani bot ke korzetum uz vubec ne. Princip je totiz uplne stejny - doporucovat na prezouvani boty proto, aby se klenba nenamahala??

    Muzou existovat pripady, kdy je potreba noze/zadum ulevit. Jako lecebny omezeny prostredek, po kterem nasleduje rehabilitace a obnoveni pohyboveho aparatu nebo jako prostredek pro trvale postizene. Oboji v rukou odbornika. Jenomze 99 % deti se rodi se zdravyma nohama, tak nechapu, proc maji setrvale nosit tyhle ochranne korekcni pomucky a to navic bez jakekoliv diagnozy odbornikem.

    K tipum - nejvetsi problem je v podstate nulova dostupnost dostatecne velke obuvi. Vetsina deti (obvykle se udava 70 %) nosi malou botu co do delky. Co do sirky jsem zadna cisla nevidel, ale pri tvaru dnesnich bot a obecne neschopnosti prodejcu i rodicu neco takoveho zjistovat tipuju, ze je to jeste tristnejsi.

    Jenomze na to se zadna certifikace nedava a tezko se prosadi nejaka hezka norma zvyhodnujici vybrane vyrobce obuvi.

  • 5. 6. 2014 15:15

    JB (neregistrovaný)

    Podle mě je text o tom, že necertifikované boty patří mezi to největší zlo na světě. Důkazem má být, že 30% dětí v předškolním věku má vadu nohou. Jen mi na té logice něco pokulhává...

    Co když jsou příčinou těch problémů obecně boty a rozdíl mezi levnými a certifikovanými (=drahými) botami je mizivý?
    Co když je příčina úplně jiná, např. špatná výživa?
    Nebo nepřirozené podněty jako třeba když rodiče dítěti pomáhají chodit, i když na to ještě není fyzicky dost vyspělé?

    Jak posuzujete kvalifikaci a nezávislost odborníků, které citujete, když rodiče strašíte nedozírnými následky z nošení levných bot?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).