největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
4 372
–
4 402
/
15 976
První strana
Předchozí strana
130
140
141
142
143
144
150
Následující strana
Poslední strana
Tuberkulóza se nemusí ohlásit kašlem a únavou
Aktualita
V České republice ji v těle nosí odhadem desetitisíce lidí. Latentní tuberkulózní infekce není vidět na rentgenu. A projeví se třeba ve chvíli, kdy pacient začne užívat biologickou léčbu na úplně jinou chorobu.
Redakce
26. 3. 2020
„Moudra“ o koronaviru: dostalo lidstvo nemoc, jakou potřebovalo?
Komentář
KOMENTÁŘ – Je COVID-19 nemoc na míru? Co mají společného Stockholmský syndrom, Lima a koronavirus?
Tomáš Novák
26. 3. 2020
Počet nových komentářů
24
Souvisí tvar lebky s inteligencí, nadáním a povahou člověka?
Odpovídají vnější znaky vnitřním vlastnostem a dispozicím člověka? Lze pozorováním vnějších znaků určit například inteligenci nebo duchovnost? Na tyto otázky se pokoušely odpovědět nauky, které se těšily velkému zájmu v 19. a na počátku 20. století.
Taťána Kročková
26. 3. 2020
Ochrana před koronavirem: gumové rukavice, nebo raději holé ruce?
Kvíz
KVÍZ – Státní orgány pravidelně zveřejňují informace pro veřejnost týkající se nového koronaviru, onemocnění COVID-19 a možné prevence. Znáte dobře možnosti, jak se chránit?
Redakce
25. 3. 2020
Počet nových komentářů
2
Umíte se ochránit proti koronaviru?
Kvíz
Víte, jak snížit riziko nakažení koronavirem? Otestujte se, co o nemoci všechno víte.
Lenka Krbcová
25. 3. 2020
Ladíme formu na časy, kdy zase začne opravdový život. Budeme to potřebovat
Dávat pozor na to, kolikrát jdeme pro něco do ledničky, počítat si kroky na zdravotní procházce přírodou, procvičit unavené oči. Pravidelnost a řád se vyplatí v právě probíhajícím období, kdy jsme hodně doma, dodržovat. Nebo konečně pravidla nastavit.
Tereza Víchová
25. 3. 2020
Neochucené bílé jogurty: který vybrat?
Nevíte, jaký mléčný výrobek zvolit z široké škály neochucených jogurtů? Ať již jde o klasické bílé jogurty, nebo o tzv. řecké, či výrobek s názvem skyr, jedno mají společné.
Karolína Otavová
25. 3. 2020
Počet nových komentářů
5
Podvodníci řádí. Co zkontrolovat, když objednáváte roušky
Spotřebitelská organizace dTest upozorňuje, že ani nouzový stav kvůli šíření koronaviru a šíření nemoci COVID-19 nezastavil nepoctivé obchodníky. Snaží se využít strachu lidí a co nejvíce na složité situaci vydělat.
Redakce
24. 3. 2020
Počet nových komentářů
2
Pylová sezóna může alergikům ohrozit zrak
Aktualita
První pylová zrna olše a lísky začala poletovat vzduchem už v lednu, a sezóna alergických potíží je tak v plném proudu. Typickým problémem je svědění očí. Málokdo ale ví, že neléčená oční alergie představuje nebezpečí pro zrak.
Redakce
24. 3. 2020
Počet nových komentářů
1
Koronavirus v Německu: lidem to stále nedochází
I Německo je postižené pandemií, vláda zavádí opatření a lidé se uskromňují. Jaká vládne nálada mezi lidmi, bojí se nové nemoci a dodržují nařízení? Také nosí podomácku ušité roušky?
Helena Singerová
24. 3. 2020
Počet nových komentářů
1
Knedlík z rýže – jak uvařit z toho, co máme zrovna doma
Přibližně pro čtvrtinu obyvatel planety představuje rýže základní a vůbec nejkonzumovanější potravinu. Není to přitom vůbec špatná volba, a už vůbec ne špatná v současné situaci.
Petr Havel
24. 3. 2020
Proč jsou Češi obéznější než zbytek Evropy? Nejde jen o vepřo, knedlo, zelo
Koronavirus není jedinou pandemií, se kterou se dnes svět potýká. Stejný status si od mnoha odborníků vykoledovala i nadváha. Podle průzkumů je v Česku „nakažena“ více jak polovina populace, s přebytečnými kily se ale pere celá Evropa. Proč jsou některé státy v boji úspěšnější než ostatní?
Veronika Šmídová
23. 3. 2020
Rozvod jako součást léčby
Paní Martě je pětatřicet a vždycky byla zdravá. Před pár měsíci ji zaskočila únava, napětí šíje, brnění nohou. Nukleární magnetická rezonance potvrdila ložiska roztroušené sklerózy.
Jan Hnízdil
23. 3. 2020
Počet nových komentářů
1
Otcové kvůli koronaviru nemohou k porodu, ženy chtějí rodit doma. Nebezpečné a zoufalé, varují odborníci
Počet žen, které se v současné chvíli narychlo rozhodují, že budou rodit doma, stoupá. Může za to zákaz přítomnosti otců u porodu, který v souvislosti s infekcí koronavirem a onemocněním COVID-19 přijalo ministerstvo zdravotnictví.
Tereza Víchová
22. 3. 2020
Jak omezit přenos infekce koronavirem z nákupního vozíku
Mikroorganismy jsou přítomny kdekoliv kolem nás, včetně předmětů zdánlivě čistých. Nový koronavirus vydrží na povrchu několik hodin až dnů. Jak se neinfikovat během nákupu?
Lenka Krbcová
20. 3. 2020
Kupujete podestýlková vejce? Takhle žijí nosnice v halách na podestýlce
Zájem o vejce z podestýlkových chovů roste. Jedním z významných producentů vajíček od „šťastných slepic“ je rodinná farma Králových. Podívejte se, jak tu slepice žijí a čím se krmí.
Petr Havel
20. 3. 2020
Počet nových komentářů
6
Lepší bypass plic zachraňuje životy
PŘEHLED NOVINEK – I když se málem zdá, že kromě koronaviru jiné choroby dnes ani neexistují, opak je pravdou. Aktuálně je to například hantaviróza. Co to je? A k čemu v medicíně slouží fantomy? Chytřejší ozařování nádorů zkracuje léčbu. Chronickou plicní obstrukci je třeba zachytit včas. Na bércové vředy pomůže speciální obvaz.
Pavel Houser
20. 3. 2020
Koronavirus: paralen, nebo ibalgin? Léky s ibuprofenem při COVID-19 neškodí, říká SÚKL
Odborníci vydali vyjádření k tvrzení, že léčiva s ibuprofenem zhoršují zdravotní stav při infekci koronavirem. „V současné době neexistují žádné vědecky doložené důkazy, že by ibuprofen zhoršoval průběh COVID-19,“ říkají.
Redakce
19. 3. 2020
Počet nových komentářů
9
Online lékárny pod tlakem. Prodeje vzrůstají i o stovky procent
Aktualita
Zpoždění, povinná platba předem, nedostatek léků s paracetamolem a nárůsty objednávek až o 800 % u některých položek. I online lékárny významně zasahuje situace kolem koronaviru.
Tereza Víchová
19. 3. 2020
Kdo jsou lidé, kteří vykupují obchody s potravinami
Nakupování v nadbytečném množství nebo něčeho, co nepotřebuji, může mít různé důvody. Patří k nim osobnostní rysy i stavy rozlady až deprese. Ty lze léčit v ordinacích psychiatrů a psychologů, ne však v supermarketech.
Tomáš Novák
19. 3. 2020
Počet nových komentářů
8
Kde teď cvičit, když je fitko zavřené? Řešením jsou online lekce
Kdo byl zvyklý na své pravidelné lekce ve fitcentru, může být už pár dní bezradný. Pohyb je ale základ pro posílení imunity a určitě nám prospěje víc než čtení hrozivých zpráv o šíření koronaviru. Řešení naštěstí nabízí čím dál více fitcenter a dalších zařízení: cvičit online.
Tereza Víchová
19. 3. 2020
Kde si koupit potraviny online? Volné termíny se objevují i během dne
Online supermarkety, které vám nákup doručí až domů, jsou pod ohromným tlakem. Objednací lhůty jsou delší a některé nákupy jsou limitované například počtem položek. Zboží máme dost, ale nestíháme, říkají oslovení obchodníci. Zásobují i osoby v karanténě.
Lenka Krbcová
18. 3. 2020
Nakažený rohlík? Přežití koronaviru na pečivu
Neexistují důkazy o přenosu koronaviru potravinami. Teoreticky je však podle odborníků možná kontaminace jídla, například nebaleného pečiva, při styku s infikovaným člověkem.
Redakce
18. 3. 2020
Počet nových komentářů
2
Skutečnost vidíme tak chmurnou, jak chmurné jsou naše úvahy
Situaci dnešních dnů vystihuje vtip kolující na internetu: Na naši poštu přišli nějací lidé s rouškou přes obličej. Třásli jsme se hrůzou, že jde o nemocné koronavirem. Naštěstí se brzy ukázalo, že jde jen o normální přepadení pošty.
Tomáš Novák
18. 3. 2020
Omega-3 podle studie nechrání proti rakovině. Jíme snad „zdravé tuky“ zbytečně?
Omega-3 mastné kyseliny představují obrovský byznys, skutečná prospěšnost těchto látek je však sporná. Nová studie jejich zdravotní přínosy prakticky nepotvrzuje.
Pavel Houser
18. 3. 2020
Neexistují důkazy o přenosu koronaviru potravinami. Přesto je teď ideální volbou balené pečivo
Aktualita
Ministerstvo zemědělství dnes znovu zdůraznilo, že neexistují důkazy o tom, že by potraviny byly zdrojem či cestou přenosu koronaviru způsobujícího onemocnění COVID-19. Zároveň ale poukazuje na nutnost dodržovat doporučená hygienická opatření.
Tereza Víchová
17. 3. 2020
V době koronaviru: Jak pracovat z domova a nezbláznit se z toho?
Nouzový stav, opatření, která zasahují do běžného života. Ačkoliv není nařízen, je home office důrazně doporučován a kdo může, pracuje z domova. Jaká úskalí to může přinášet? A jak se v domácí kanceláři zařídit, abychom zvládali plnit své pracovní závazky?
Tereza Víchová
17. 3. 2020
Nadměrné nákupy mohou vyústit ve zbytečné plýtvání
V souvislosti s koronavirem, nemocí COVID-19 a vládními opatřeními vzali lidé útokem obchody s potravinami. Situaci se věnovala tisková konference potravinářů, kteří ujišťují, že výroba potravin je zajištěna.
Petr Havel
17. 3. 2020
Chcete si ušít roušku?
Současná poptávka po ochranných prostředcích proti koronaviru, ať jde o roušky, respirátory, či dezinfekce, je vysoká a shání se jen těžko. Na internetu přibývá rad, jak si ušít roušku, alespoň coby improvizovanou náhradu za nedostatkové pomůcky.
Redakce
16. 3. 2020
Přestaňte počítat každou kalorii, nemá to smysl. Experti vysvětlují důvod
Počítání kalorií se dnes stalo téměř náboženstvím. Nejeden dietář tak dokáže vysypat energetickou hodnotu jablka z hlavy a pečlivě si zapisuje každou snědenou potravinu i její obsah.
Veronika Šmídová
16. 3. 2020
Počet nových komentářů
2
Klíšťovou encefalitidou jsou více ohroženi aktivní senioři
Jak vypadá běžný senior dnešní doby? Cvičí, chodí do přírody, má psa, houbaří a pracuje na zahrádce. A proto je také mnohem více vystaven riziku klíšťové encefalitidy. Očkování ale využije jen každý šestnáctý člověk starší šedesáti let.
Tereza Víchová
16. 3. 2020
4 372
–
4 402
/
15 976
První strana
Předchozí strana
130
140
141
142
143
144
150
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji