největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
5 209
–
5 239
/
15 975
První strana
Předchozí strana
160
167
168
169
170
171
180
Následující strana
Poslední strana
Píše se o depresích až moc, nebo stále málo?
„Dřív byli lidé smutní, dnes hned mají depresi.“ Tento názor ukazuje pramalé porozumění zdravých vůči nemocným. Mezi špatnou pohodou a depresí je samozřejmě třeba rozlišovat, stejně jako si uvědomit, že antidepresiva tu nejsou od toho, aby řešila problémy uživatelů. Jejich úkolem je pomoci člověku k tomu, aby byl vůbec schopen své problémy řešit.
Tomáš Novák
18. 2. 2019
Počet nových komentářů
1
Posílí solné jeskyně zdraví, nebo nemoc?
Aktualita
Prostředí solných jeskyní jejich provozovatelé deklarují jako čistá, vhodná k regeneraci organismu. Mohly by přispět i posílení imunity v chřipkovém období. Ale ne všechny, jak varují hygienici.
Redakce
15. 2. 2019
Nožky čínských žen: Zmrzačená chodidla jako fetiš
Čínským dívkám už od malička pevně zavazovali nožky, aby byly krásné a líbily se mužům. Znetvořená chodidla tak zajistila mužům obdivovaný fetiš a ženám doživotní domácí vězení – nemohly totiž vůbec chodit.
Taťána Kročková
15. 2. 2019
Počet nových komentářů
2
Jaké množství kofeinu je pro člověka bezpečné?
Lidé se občas bojí nadměrné konzumace kofeinu. Ale kdo ví, jaké množství je to, které již může působit negativně? Evropský úřad pro bezpečnost potravin nyní tuto otázku vyhodnotil a zjišťoval také, jak dlouho kofein působí.
Petr Havel
15. 2. 2019
Svaly, bicáky, břišáky. Přetěžované tělo se dostává až na hranici kolapsu
I muži se honí za fyzickou dokonalostí až do zničení. Nepropadají sice tak často poruchám příjmu potravy jako ženy, ale usilují o perfektní svalnatou postavu za každou cenu. Jakousi anorexií naruby je tzv. bigorexie, tedy nespokojenost s vlastním vzhledem a touha po silném těle.
Redakce
14. 2. 2019
Největší hlouposti nabízené na sv. Valentýna
I když se u nás Valentýn až tak moc neslaví, obchodníci se snaží. Někdy dost kuriózně. Do nabídky ke svátku lásky a zamilovaných dali kromě čokolád a vín také kondomy, toaletní papír, jablka s nápisy, ale i sadu dvou valentýnských nožů. Co všechno jsme ještě v nabídce našli?
Kateřina Čepelíková
14. 2. 2019
Často nemíříme k lékaři, ale rovnou do lékárny. Děláme chybu?
Celá polovina z nás míří při méně závažných zdravotních obtížích do lékárny, nikoli k lékaři. Lékárny jsou obvykle nejdostupnější zdravotnická zařízení. Kdy už je raději než na samoléčbu čas na lékaře? Občas nás k němu musí poslat sami lékárníci.
Tereza Víchová
14. 2. 2019
Prevence chřipky – jednoduché kroky k tomu, abyste neonemocněli
Chřipce se u nás stále daří. Státní zdravotní ústav proto zpracoval jednoduchá obecná preventivní hygienická opatření, která mají za cíl snížit přenos chřipky a dalších respiračních onemocnění. Víte, jak dlouho žije virus chřipky?
Redakce
13. 2. 2019
Proč se u nás vbočený palec operuje technikami z minulého století?
Rozhovor
Vbočený palec si můžete nechat odoperovat zastaralou metodou tzv. na pojišťovnu, nebo využijete nejnovějších postupů a vše si zaplatíte. Jaké jsou rozdíly v operacích, následné hybnosti palce a postupu?
Kateřina Čepelíková
13. 2. 2019
Rizikové množství energy drinků: jeden až dva týdně
Slazené nápoje jsou mezi dětmi a mládeží na ústupu. To by byla dobrá zpráva, kdyby ovšem školáci namísto limonád nepili energetické nápoje.
Petr Havel
13. 2. 2019
Jak se vyznat v nabídce chlebů v obchodě
V čem se liší balený chleba od čerstvého a kdy se vyplatí koupit rozpečený? Radili jsme se s odborníkem a navštívili i pekárnu, která je součástí hypermarketu. Viděli jsme, z čeho se pro nás peče čerstvý chléb. A všechno jsme to i zdokumentovali.
Kateřina Čepelíková
12. 2. 2019
Počet nových komentářů
5
V ČR se fetuje látka z ropuchy
Národní ústav duševního zdraví vydal varování před užíváním sekretu ze žláz ropuchy kolorádské (Bufo alvarius). V České republice došlo v posledních letech k rozšíření užívání tohoto silného přírodního psychedelika v laickém, tzv. neošamanském kontextu.
Pavel Houser
12. 2. 2019
Centrum Tradiční čínské medicíny ukončí v únoru svou činnost
Aktualita
Tři roky fungování, tři tisíce léčených pacientů a na konci února konec. Ordinace Tradiční čínské medicíny, otevřená v roce 2015 v Hradci Králové, zavírá. Důvody jsou dva.
Redakce
11. 2. 2019
Počet nových komentářů
1
Voní a skvěle vypadají. Prodej těchto croissantů ale inspekce zakázala
Aktualita
Lákají k nakousnutí, ale k jídlu nejsou. Tyto croissanty spolu s dalšími příliš reálnými molitanovými potravinami inspekce zakázala prodávat. Proč?
Redakce
11. 2. 2019
Jak se kdysi mylo nádobí bez jaru
Mýt nádobí bez vody v kuchyni a bez saponátu, jde to vůbec? Musí, dříve si hospodyňky musely vystačit jen se džberem, sodou a pískem. A když si nevěděly rady, začetly se do rad Oldřišky Zemanové, autorky knihy Moderní domácnost z roku 1929.
Kateřina Čepelíková
11. 2. 2019
Počet nových komentářů
1
Izojóga učí cviky pro obličej bez vrásek
Bez zásahu jehly estetického dermatologa a s viditelnými výsledky za pár týdnů. Obličejová jóga čili izojóga umí zpomalit stárnutí vašeho obličeje. Chce to „jen“ cvičit.
Tereza Víchová
11. 2. 2019
Nejčastější problém neviditelných rovnátek? Ztráta v restauraci
V dnešní společnosti hraje velkou roli první dojem, jehož nedílnou součástí je úsměv. Vylepšení úsměvu bývá také nejčastějším důvodem, proč pacienti přicházejí do ordinace ortodontisty. Vyrovnat křivé zuby je dobré nejen z estetického, ale i ze zdravotního hlediska. Jaké jsou současné možnosti?
Kateryna Mourati
9. 2. 2019
Test potravinových fólií: některé jsou nevhodné pro balení tukových potravin
Test
Do potravinářských fólií běžně balíme nejrůznější potraviny, jejich využití v domácnostech je skutečně pestré. Hygienici se proto zaměřili na bezpečnost těchto fólií. Zdravotní riziko představují obsažená změkčovadla.
Redakce
8. 2. 2019
Centrum porodní asistence: Rodit v intimitě, s lékařem v dosahu
Na jedné straně ženy, které čím dál více volají po možnosti rodit podle svého a přirozeně. A na druhé odborníci, kteří zaštiťují, že když se během porodu cokoliv zkomplikuje, pomohou matce i dítěti. Donedávna to byly dva tábory. Nemocnice Na Bulovce nyní otvírá „neutrální půdu“ – Centrum porodní asistence, kde porody probíhají pouze pod dohledem porodní asistentky. Ale s lékařem v dosahu.
Tereza Víchová
8. 2. 2019
Počet nových komentářů
3
Trapistické pivo: focení mnichů při výrobě přísně zakázáno
Ze všech piv vařených pod dohledem katolické církve jsou nejvyhlášenější trapistická piva. Když se řekne klášterní pivo, člověku se vybaví obrázek temného sklepení, ve kterém za drmolení latinských formulí shrbeni nad kádí vaří chmelový mok svatí muži v kutnách. Ve skutečnosti se církevní pivovary nijak zvlášť neliší od běžných komerčních provozů.
Jana Kuklová
8. 2. 2019
dTest: Ovocné čaje jsou plné pesticidů, i ty pro děti
dTest otestoval dvaadvacet ovocných čajů, z nichž tři byly určené pro děti. Některé čaje klamou už na obalu, další v sáčcích obsahují nepřípustné množství pesticidů. Zarážející je to zejména u čajů určených pro děti od šesti či devíti měsíců.
Redakce
7. 2. 2019
Počet nových komentářů
6
Forky's – veganská restaurace pro ty, kdo mají rádi maso
Kdo by chtěl do češtiny přeložit název populární veganské restaurace Forky's, pravděpodobně by se dobral k něčemu jako Vidličkovo. Jméno oblíbeného podniku ovšem neodkazuje pouze na příbory, kterými zde lidé jí veganská žebírka nebo bezmasé fish and chips, ale na samotného majitele Luboše Vidličku, který Forky's založil proto, aby změnil myšlení lidí.
Jana Kuklová
7. 2. 2019
Počet nových komentářů
1
Chemie pro krásné vlasy? Raději bylinky, pivo nebo hennu
Mít bohatou hřívu není jen výsadou žen. Plešky pánů sice mají své kouzlo, ale obvykle bývají ukazatelem vyzrálé rezignace. Rozhodně je vždy dobré vědět, jak můžeme o své vlasy pečovat, co jim prospívá a čemu bychom se naopak měli raději vyhnout.
Taťána Kročková
7. 2. 2019
Proč jsme se o nelegálním polském hovězím v ČR dozvěděli tak pozdě?
Veterináři kontrolují maso polského původu v České republice. Žádné z doposud provedených vyšetření sice neprokázalo nebezpečnost rizikového hovězího pro zdraví, přesto se lidé ptají: jak se k nám maso dostalo a dalo se tomu předejít?
Redakce
6. 2. 2019
Počet nových komentářů
1
Běhání v zimě: mýtus větrovky a zimních bot
Středoevropan je na naši zimu zvyklý, a tak můžete s běháním klidně začít třeba právě teď. A nebo si dopřávat své běžné tréninkové dávky. Dobré je ale znát sedm pravidel zimního běhu, které objasní, zda jsou nutné zimní běžecké boty a další speciální vybavení, jak se obléci a vyhnout se dalším chybám.
Tereza Víchová
6. 2. 2019
GMO – dobro lidstva?
Komentář
KOMENTÁŘ – Je na čase přehodnotit odmítavý postoj k biotechnologiím, včetně GMO – geneticky modifikovaných organismů.
Petr Havel
6. 2. 2019
Počet nových komentářů
2
Test: Dětské balzámy na rty obsahují i karcinogenní látky
Test
Laboratoř potvrdila, že jelení loje a další tyčinky na rty určené dětem mají ve složení rizikové minerální oleje. Ročně přitom „sníme“ až čtyři balzámy na rty, děti ještě víc.
Redakce
5. 2. 2019
Jak si ověřit původ masa
Skandál s polským hovězím vede k většímu zájmu o původ potravin. V případě hovězího lze celkem snadno ověřit, zda maso pochází z českého chovu.
Redakce
5. 2. 2019
Počet nových komentářů
2
Zdravé tělo i mysl: vyhrajte mumio
Soutěž
SOUTĚŽ – Chcete zůstat v kondici, i když všichni okolo kýchají a vytahují kapesníky? Nebo jen potřebujete dobít baterky, ale už nevíte, kde energii načerpat? Seznamte se s mumiem, přírodním adaptogenem, a rovnou ho vyhrajte.
Redakce
5. 2. 2019
Punkové cukrářství s čerstvými větrníky a křivými vizitkami
Cukrářství čp. 1 jsme našli na Vinohradech v místě, kde roky sídlila čistírna. Kabát nám tu už nevyčistí, ale můžeme si ho tu odložit, posadit se, dát si poctivý větrník, makronku, a když nám ho někdo nevyfoukne před nosem, tak i cheesecake.
Kateřina Čepelíková
5. 2. 2019
Počet nových komentářů
2
Jak poznáte, že je náměsíčný
Člověk trpící náměsíčností nebloudí s předpaženýma rukama a zavřenýma očima, jak to vídáme v komediích. Somnambulismus není nemoc v pravém slova smyslu, ale patologický stav, kdy část člověka jakoby spí a část bdí. Může být velmi nebezpečný. Zejména pokud budete náměsíčníka budit.
Tomáš Novák
5. 2. 2019
5 209
–
5 239
/
15 975
První strana
Předchozí strana
160
167
168
169
170
171
180
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji