největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
5 395
–
5 425
/
15 975
První strana
Předchozí strana
170
173
174
175
176
177
180
Následující strana
Poslední strana
Schizofrenie: choroba z nejtěžších
Druhdy býval měsíc listopad zasvěcen přátelství s SSSR. Družba frčela v tisku, rozhlasu i televizi. Otevřeli jste konzervu paštiky a obávali se, že tam najdete V. I. Lenina. Dnes jsme jinde, i když… Hitem médií se stal v jedenáctém měsíci roku 2018 – kdysi sovětský – Krym. Stalo se tak v poněkud netradiční souvislosti se schizofrenií.
Tomáš Novák
20. 11. 2018
Počet nových komentářů
4
Jedinečná síla grepů (Komerční sdělení)
Komerční sdělení
Pochutnejte si alespoň na jednom grapefruitu denně a vaše tělo vám poděkuje. Grep a jeho jadérka nejsou dobrá jen na podporu imunitu, dokážu toho mnohem více.
20. 11. 2018
Zelená káva: šance utratit mnoho peněz za sen o krásné postavě
Získává si stále větší oblibu a někteří z nás jsou za ni ochotni utrácet vysoké částky. Jaká je zelená káva? Chuť má zajímavou, ale nečekejte, že se vám po ní začnou splaskávat problematické partie.
Helena Singerová
20. 11. 2018
Špatně vidíte? Je to jako když řídíte pod vlivem drog či alkoholu
„Když člověk se špatně korigovanou oční vadou usedne za volant, je to jako by řídil opitý nebo pod vlivem drog,“ říká prezidentka optometristů. V zimním období potřebují řidiči dobrý zrak snad ještě více než kdy jindy.
Redakce
19. 11. 2018
Počet nových komentářů
1
Svatojánské ořechy: znovu objevená delikatesa z Moravy
Získaly prestižní dvě hvězdičky v soutěži Great Taste Awards v Londýně, vaří s nimi Zdeněk Pohlreich a moravské babičky si je pamatují ze svého dětství.
Jana Kuklová
19. 11. 2018
Jaký vybrat elektrický zubní kartáček? (Komerční sdělení)
Komerční sdělení
Je lepší oscilačně-rotačně-pulzační nebo sonický elektrický zubní kartáček?
19. 11. 2018
Nenápadné příznaky žloutenky C: tmavá moč a napětí pod žebry
Virus hepatitidy typu C v těle o sobě nedá vědět i několik let. Krví se dostává do jater, kde se množí. Zatímco nemocný ještě nepociťuje žádné potíže, choroba mu již poškozuje játra.
Lenka Krbcová
19. 11. 2018
Jak na kvásek: nekrmte ho starou moukou
Kvásků jsem zakládala několik. Několikrát mi umřel. Jen díky těmto zkušenostem jsem přišla na to, proč se to stalo. Teď už vím, že kvásek se dá zachránit téměř vždy.
Zuzana Čítková
18. 11. 2018
Pro děti jsou lepší antibiotika v sirupu
Lékárníci varují: Nadužívání antibiotik i zbytečné obavy z jejich užívání jsou extrémy, které škodí. Důležité je užívat antibiotika správně.
Redakce
17. 11. 2018
Je to rakovina? Jak vypadají nemoci pod mikroskopem
Díky mikroskopu a „sklíčkům“ dokáží stanovit diagnózu či určit typ nádoru. Moderní patologie je velmi úzce navázána na onkologii, ale i na další operační obory, například chirurgii a gynekologii, pro které je práce patologů často zásadní.
Redakce
16. 11. 2018
O zvířatech, lidech a antibiotikách
Komentář
Spotřeba antibiotik v chovech hospodářských zvířat klesá a klesat bude. Na rozdíl od jejich spotřeby lidmi.
Petr Havel
16. 11. 2018
Poznáte klíšťovou encefalitidu od lymeské borreliózy?
Rozhovor
U jednoho onemocnění se tvoří skvrna, u druhého máte chřipkové příznaky. Jedna nemoc má samouzdravovací schopnost a další je třeba léčit i hospitalizací. Lymeskou borreliózu a klíšťovou encefalitidu nám představí primářka Hana Roháčová.
Redakce
16. 11. 2018
Počet nových komentářů
1
Proč bychom neměli usínat před televizní obrazovkou?
Modré světlo, které září skrze obrazovky televizí, mobilů, tabletů i počítačů, nám narušuje spánek. Tělo si nemůže řádně odpočinout a regenerovat.
Redakce
15. 11. 2018
Ochranka v obchodech nemá právo nahlížet vám do tašek
„Ukažte mi tašku,“ vyhrknul na mě jakýsi člověk v černém, když jsem opustila supermarket vchodem, nikoli přes kasy. Rezolutně jsem odmítla. Řekl, že je security a že chce vidět moji tašku. „No a? Neukážu,“ trvala jsem na svém. Na co má a nemá ochranka v obchodech právo? Ptali jsme se právníka.
Kateřina Čepelíková
15. 11. 2018
Počet nových komentářů
18
Anestezie při porodu císařským řezem: změní se 40 let starý postup?
Rozhovor
„Celková anestetika u císařského řezu mohou vést k dočasnému útlumu novorozence po porodu,“ říká anestezioložka Martina Kosinová, autorka mezinárodně oceněné práce, v níž se věnuje srovnání vlivu léků užívaných více než čtyřicet let s anestetiky, jejichž užívání v rámci císařského řezu je celosvětově teprve v začátcích a jejich efekt na novorozence dosud nebyl zkoumán.
Lenka Krbcová
14. 11. 2018
Vesnické prodejny jsou ztrátové. Je to jejich konec?
Komentář
Skupina COOP, která jen v loňském roce uzavřela 124 menších ztrátových obchodů, usiluje o získání dotací. Zachránila by miliarda ročně krachující prodejny? Možná je nahradí dovoz potravin k zákazníkovi či komunitní centra poskytující více služeb najednou.
Petr Havel
14. 11. 2018
Počet nových komentářů
1
Kam se hrabe první Ano, šéfová na prvního Pohlreicha
12. listopadu 2018 si rodina Pagana zapíše do rodinné kroniky červeným písmem. Prvně totiž na obrazovkách běžel jejich nový pořad Ano, šéfová, který vystřídal veleúspěšné Ano, šéfe se Zdeňkem Pohlreichem. Porovnali jsme první díly šéfů.
Kateřina Čepelíková
13. 11. 2018
Počet nových komentářů
16
Zimní jídelníček podle našich babiček
Lokální, sezónní, bio, málo cukru, bílá mouka jen svátečně… Vše, co je pro nás aktuálním trendem, bylo dřív nejen naprosto běžné, ale často i nutné. Přečtěte si, co bylo základem kuchyně v zimě či jak se Vánoce osladily i bez rafinovaného cukru.
Alena Přídová
13. 11. 2018
Počet nových komentářů
3
Spolehlivý platební produkt s řadou benefitů, to je karta Diners Club Pure+ Měšec.cz. (Komerční sdělení)
Komerční sdělení
Pokud se rozhodnete pro pořízení kreditní karty, je nezbytně nutné věnovat jejímu výběru patřičnou pozornost.
13. 11. 2018
Proč znát IQ svých dětí
Intelekt a jeho využitelnost lze přirovnat ke džbánu. Můžete mít velký džbán a v něm jen trochu vody. Je možné mít menší džbán, který je po okraj naplněný. Každý máme těchto džbánků několik.
Tomáš Novák
13. 11. 2018
Gynekolog: Bolest v podbřišku neznačí jen menstruaci
Blížící se menstruaci pozná žena podle bolesti v podbřišku. Někdy ale mohou podobné bolesti signalizovat infekci močového ústrojí nebo křečové žíly.
Pavel Turčan
12. 11. 2018
Počet nových komentářů
5
Obří palačinky s bohatou náplní, to jsou bliny
Pravá ruská palačinka nechutná přesně jako ta česká. Může za to odlišné složení těsta, ale i mnohem bohatší náplň. Poznejte bliny.
Kateřina Čepelíková
12. 11. 2018
„Tajné ženské zbraně“ bez chemie: Bylinky vhodné výhradně pro ženy
Výkyvy nálad, premenstruační syndrom či menopauza. Ženy mají řadu specifických trápení. Zastání máme naštěstí v přírodě, která pro nás vymyslela spoustu přírodních prostředků, které nás mohou doslova zachránit.
Monika Poledníková
12. 11. 2018
30 % z pojistného zpět a delší život k tomu? Víme, jak na to (Komerční sdělení)
Komerční sdělení
Asi už víte, že v Mutumutu fandíme klientům, co o sebe pečují.
12. 11. 2018
Proč biomouka hůř kyne?
Možná se vám to už taky stalo. Jste na návštěvě a ochutnáte domácí housku. Je vynikající. Řeknete si o recept, a přestože uděláte všechno přesně tak, jak je popsáno, není to ono.
Zuzana Čítková
11. 11. 2018
Proč odběr krve probíhá nalačno a po ránu
Správný postup nejen při odběru krve, ale již před ním, zajistí, aby to, co se zjistí z vaší krve, nevedlo ke zkresleným výsledkům. Pět rad vám napoví, jak se připravit na odběr krve a vyhnout se častým chybám.
Redakce
9. 11. 2018
Počet nových komentářů
1
Konec vaječného likéru? Předčasná panika
Komentář
Ve vaječném likéru nesmí být mléko, rozhodl evropský soud. Spustil tak dohady o tom, že „Brusel nám zakáže vaječňák“. Nezakáže. Podle našich informací vaječný likér osud tuzemáku nestihne.
Petr Havel
9. 11. 2018
Nejlepší, co můžeme udělat pro svůj imunitní systém, je žít v harmonii
Podzim, to je zkouška naší imunity. Snižuje ji stres a přepracování. „Ptejte se, kde je míra toho, co unesete,“ říká lékařka. A my dodáváme: zkuste to dřív, než vám odpoví váš organismus.
Helena Singerová
9. 11. 2018
Počet nových komentářů
3
E250 – dusitan sodný. Éčko, kterému se chcete vyhnout
Více než tisíc zákazníků denně si na webové stránce online supermarketu Rohlík.cz pravidelně prohlíží složení potravin v rámci tříbarevného semaforu, který upozorňuje na riziková éčka. Nevhodná éčka lidé zkoumají zejména u šunek, nejvyhledávanější ze všech je dusitan sodný. Víte proč?
Redakce
8. 11. 2018
Počet nových komentářů
8
Ekofarmáři: Vracíme mrtvé půdě život a lidem zdravé jídlo
Rozhovor
„Dnes se na bio pohlíží jako na něco extra výjimečného. Připadá mi zvrácené, že lidé pokládají za normální to, co by mělo být zakázané jako zdraví škodlivé, a za výstřelek doby to, co by mělo být absolutně přirozené,“ říká Janka Vorlická, která s manželem pracuje na vlastním ekostatku.
Taťána Kročková
8. 11. 2018
Profesor Röntgen by se divil, co vlastně také vynalezl
8. listopad se stal Mezinárodním dnem radiologie a připomínkou objevu rentgenových paprsků. Vědec, jehož jméno nesou, by byl zřejmě překvapen, že rentgen sloužil svého času i ke zvýšení prodeje obuvi.
Bohumil Tesařík
8. 11. 2018
5 395
–
5 425
/
15 975
První strana
Předchozí strana
170
173
174
175
176
177
180
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji