největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
5 519
–
5 549
/
15 975
První strana
Předchozí strana
170
177
178
179
180
181
190
Následující strana
Poslední strana
Chemie proniká do vody. Zákaz glyfosátu poznáme až za dlouho
Komentář
Rostoucí tlak na omezení chemických látek používaných v zemědělství, ale také třeba při zahradničení, začíná přinášet své plody. Ministerstvo zemědělství hodlá od příštího roku výrazně omezit používání prostředků na hubení plevelů, jejichž složkou je glyfosát, nadnárodní maloobchodní sítě upouštějí od prodejů Roundupu obsahující stejnou látku.
Petr Havel
27. 9. 2018
Byliny, které pomohou s podzimními nemocemi
S neodvratným nástupem podzimu se brzy začnou ohlašovat všechny podzimní neduhy, jako jsou rýma, bolest v krku, snížená imunita nebo špatná nálada. Proto je dobré se na toto krušné období předem připravit a posílit svůj organismus, aby tak snadno nepodléhal každému nachlazení. Velmi užitečnými pomocníky v tomto boji mohou být bylinky.
Jana Kuklová
27. 9. 2018
Dieta cholesterolu na míru: čeho jíst míň a čeho víc?
Hodnoty cholesterolu se dají významně ovlivnit. Zejména důslednou prevencí a v případě potíží správnou léčbou.
Redakce
26. 9. 2018
Syrovátka: Dříve krmivo pro dobytek, dnes všelék pro lidi
Před třiceti lety se nevědělo, kam s ní, tak se sušená míchala do krmiva telatům. Dnes, kdy už víme, jak se syrovátkou naložit, ji hojně využíváme, kde se dá. Syrovátku najdeme v pivu, pečivu, bonbonech, lécích i kosmetice.
Kateřina Čepelíková
26. 9. 2018
Počet nových komentářů
1
Infikované klíště přesídlilo z lesů do měst. Kdo je v ohrožení?
Klíště, potažmo klíšťovou encefalitidu už dávno nechytnete jen ve vysoké trávě na paloučku u lesa. Klíšťata jsou všude a ohrožují zejména děti do devíti let a osoby nad pětačtyřicet let.
Kateřina Čepelíková
26. 9. 2018
Počet nových komentářů
4
Pekařství Paul: Denně zpracujeme až tunu těsta
Francouzské pekařství Paul je na českém trhu deset let. Začínali s rozpečeným pečivem a jednou prodejnou. My jsme zjišťovali, co se od té doby změnilo i jak se liší jejich croissant od toho ze supermarketu.
Kateřina Čepelíková
25. 9. 2018
O neplodnosti mluvíme až po roce pokusů
Příčiny neplodnosti jsou různé, od vrozených či získaných zdravotních důvodů, stresu a nedostatku pobytu na slunci až po vysoký věk rodičů. „Homeopatie neporazí neplodnost, ale v mnohém může pomoci,“ říká gynekoložka.
Helena Singerová
25. 9. 2018
Preventivní onkologická vyšetření hradí pojišťovna už od 35 let
Všeobecná zdravotní pojišťovna nově přispívá ženám od třiceti let na ultrazvukové nebo mamografické vyšetření, onkologickou prevenci hradí ženám už od třiceti pěti let. A co proplatí mužům?
Redakce
24. 9. 2018
Jan Kanzelsberger: Co kuchtí herci, už nikoho nezajímá, dnes lidé vaří podle odborníků
Rozhovor
Před revolucí frčely kuchařky bez obrázků, protože jiné ani nebyly, v devadesátých letech jsme vařili podle herců z obrazovky a recyklovaných starých kuchařek. Známý knihkupec popisuje, jak je to dnes.
Kateřina Čepelíková
24. 9. 2018
Inkontinence mi převrátila život naruby
První uvědomění si, že se něco děje, dorazí náhle, zákeřně a nečekaně. Močový měchýř to už prostě nedává a samovolně se vyprázdní! Šok, proč se to stalo, vždyť se mi nechtělo – to jsou první myšlenky… Tak popisuje své zkušenosti s inkontinencí Jana Navrátilová.
Jana Navrátilová
24. 9. 2018
Na co se muži ptají v ordinaci sexuologa
Když mužům schází apetit k sexu, může za to stres, ale i výkyvy hladiny testosteronu. Ale co když je trápí problémy s erekcí nebo mají potíže s početím potomka?
Redakce
21. 9. 2018
Počet nových komentářů
1
Poškodí anestezie mozek dítěte?
Narkóza: strašák, kterého se obávají rodiče malých dětí, jež mají podstoupit zákrok nebo diagnostické vyšetření v umělém spánku. Mají strach z poškození mozku. Jsou tyto obavy opodstatněné a jaké věkové skupiny jsou nejohroženější?
Helena Singerová
21. 9. 2018
Počet nových komentářů
1
Vadí, když je houba „trošku“ plesnivá?
Houbař v nouzi „bere vše“. Měl by ale dávat pozor nejen na to, aby sbíral houby skutečně jedlé, ale také na jejich kondici. Co pro něj znamená, když je houba okousaná nebo jsou na ní patrné stopy plísně?
Petr Havel
21. 9. 2018
Počet nových komentářů
3
Nemocniční náramek ohlídá, abyste dostali správné léky
Řada nemocnic v České republice již u svých pacientů používá systém náramků. Byli jsme se podívat, k čemu slouží a jaké informace z něj zdravotníci vyčtou.
Lenka Krbcová
20. 9. 2018
Proč je čokoláda Ritter Sport čtvercová
Velká tovární hala tyčící se nad pár hrázděnými domečky neprozrazuje nic moc o tom, jaká legenda za jejími zdmi vzniká. Fanoušci čtvercové čokolády při pohledu na zdejší parkoviště mají ale hned jasno.
Jana Kuklová
20. 9. 2018
Dvojitá brada: proč vzniká a jak se jí zbavit
Příčinou podbradku je obvykle nadváha, ale vliv má i genetika. Dvojitou bradu může dokonce způsobit i špatný postoj. Cviky proti podbradku podle lékařů příliš nefungují, k odstranění používají laser.
Redakce
19. 9. 2018
Med roku: Nejlepší med je ten z okolí vašeho bydliště
Nabídka českých medů na trhu neustále roste. Výrobci řadu z nich představili na ojedinělé soutěži o med roku 2018. A vítěz je pro mnohé překvapivý.
Petr Havel
19. 9. 2018
Dřív, než si vezmete život, zavolejte mi…
Tak začínal inzerát uveřejněný reverendem Chadem Varahem v britských novinách 7. listopadu 1953. V krizi nabádal telefonovat na vůbec první linku naděje do kostela sv. Štěpána v Londýně.
Tomáš Novák
19. 9. 2018
Počet nových komentářů
9
Muži jsou tlustší než ženy, přestože více sportují
Jak jsou na tom Češi a Slováci s váhou, sportem a výživou? Kdo jí více luštěnin, jaký olej preferujeme a proč ženy moc nesportují? To všechno sledoval nejnovější mezinárodní průzkum.
Kateřina Čepelíková
18. 9. 2018
Počet nových komentářů
1
Potravinářský Oscar? Co obnáší účast v soutěži Great Taste Awards
Už po čtyřiadvacáté se v Londýně udělovaly ceny Great Taste Awards a i letos na nich zazářilo několik českých produktů. Účast se vyplatí, i když něco stojí, shodují se jejich výrobci. I vítězství má však svá úskalí.
Jana Kuklová
18. 9. 2018
Český výzkum mění pohled na celkovou anestezii u císařských řezů
Aktualita
Anestezie u císařského řezu ovlivní první minuty života novorozence. Lékaři z Fakultní nemocnice Brno získali unikátní ocenění za nový pohled v této oblasti.
Redakce
17. 9. 2018
Když česnek smrdí a vy s ním
Nedají dopustit na česnek. Vaří ho, pečou, jedí syrový. Přidávají ho do masa, jogurtu i zeleniny, protože jim chutná a také vědí, že je zdraví vysoce prospěšný. Jenže pak ten zápach! Je možné se ho zbavit?
Helena Singerová
17. 9. 2018
Počet nových komentářů
1
Bylinné produkty neprodávám, učím, jak si je vyrobit
Rozhovor
Bylinkářka, masérka a aromaterapeutka Monika Poledníková, která stejně jako já usíná s vůní levandule, se snaží pomocí svých projektů šířit prakticky využitelné informace o přírodní léčbě mezi široké čtenářské vrstvy.
Taťána Kročková
17. 9. 2018
Vytápějte moderně a ekologicky s tepelným čerpadlem (Komerční sdělení)
Komerční sdělení
Tepelné čerpadlo představuje nejšetrnější způsob vytápění. A to proto, že spotřebovává pouze malé množství elektřiny.
17. 9. 2018
Jan Topinka: Chceme sledovat, co nanočástice dělají s mozkem
Rozhovor
Zabývá se trpasličími částicemi prachu. Jsou tak jemné, že snadno proniknou hluboko do našich plic, dokonce až do mozku. A jsou všude kolem nás. Máme se proto nanotechnologií a nanočástic bát?
Andrea Pencová
14. 9. 2018
Počet nových komentářů
1
Speciálně do omáček – testovali jsme nový výrobek
Test
Není to šlehačka, není to zakysaná smetana, ale těmto produktům chce být důstojnou alternativou. „Mladší sestra“ Lučiny, obdoba slavného Crème Fraîche, láká na smetanovou omáčku bez hrudek, dobrou chuť a úsporu suroviny. Vyzkoušeli jsme s ní uvařit.
Petr Havel
14. 9. 2018
10 možností, jak uchovat houby
Nejobvyklejším způsobem zužitkování přebytků hub je sušení, ale to není zdaleka jediná možnost. Zkuste houby zmrazit, prosolit nebo naložit.
Redakce
13. 9. 2018
Tvaroh se nedělí na měkký a tvrdý
Čeho si všímáte, když kupujete tvaroh? Dělení na měkký a tvrdý je hodně zjednodušené, tvarohy nabízejí mnohem víc. Vyberte si třeba buchtový tvaroh nebo termotvaroh s vyšším obsahem bílkovin. Jak je poznáte?
Kateřina Čepelíková
13. 9. 2018
Počet nových komentářů
2
Uráží vás a usmívá se u toho?
Jak reagovat na opakované nezdvořilosti, aby člověk neztratil glanc a příčetnost? Nemá smysl věnovat byť třeba zrnka našeho drahocenného času (tím méně hodiny) marným diskusím, vysvětlováním a obhajobám.
Tomáš Novák
13. 9. 2018
V Česku jsou syntetické drogy, které už zabíjely. Nejčastěji se kouří
Aktualita
Dvaatřicetiletý muž zemřel na následky předávkování syntetickým kanabinoidem, velmi toxickou látkou, která se nejčastěji kouří. Odkud se tato látka vzala a kdo další je v ohrožení?
Redakce
12. 9. 2018
Pečivo jako příloha? Trvanlivá bageta je odstrašující příklad
I pečivo může být dobrá složka oběda nebo večeře. Ale záleží na tom, o jakém pečivu se bavíme a co si k němu dáme.
Veronika Pourová
12. 9. 2018
Počet nových komentářů
3
5 519
–
5 549
/
15 975
První strana
Předchozí strana
170
177
178
179
180
181
190
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji