Názor k článku Alergii lze diagnostikovat již u ročního dítěte od skeptik - Ano, autoři studie to zhodnotili: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5214894/ Podle autorů je...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 4. 2017 13:30

    skeptik (neregistrovaný)

    Ano, autoři studie to zhodnotili: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5214894/

    Podle autorů je nejznámější a nejčastější reakce na Al soli "hmatatelná uzlina v místě vpichu". Zní to neškodně, ale typicky je uzlina pro dítě hodně obtěžující z důvodu silného svědění po velmi dlouhý čas. Navíc se u většiny dětí s přetrvávající vakcinačním granulomem vyvine citlivost (alergie) na hliník.

    Vakcíny byly aplikovány do svalu ve třech dávkách ve 3, 5 a 12 měsících věku. Ve skupinové studii 4758 batolat byla četnost vakcinačního granulomu 0.63% při aplikaci DTaP kombinované vakcíny. U těch batolat, které současně obdžely pneumokokovou vakcínu, byla četnost vakcinačního granulomu 1.18%. Riziko vakcinačního granulomu vzrůstá s počtem aplikovaných vakcín obsahujících hliník.

    Svědící uzliny se objevují významně později (měsíce až roky) po aplikaci vakcíny. Histopatologický nález ukazuje granulomy, ve kterých se vyskytují soli hliníku. Klinické symptomy jsou intenzivní lokální svědění, často doprovázené kožními změnami jako exém, hypertrichóza nebo hyperpigmentace. Svědění a otok jsou intenzivnější, pokud je dítě nachlazené nebo má jinou infekci. Po ½ až 12 letech (medián 3 až 4 roky) obvykle obtíže samovolně vymizí.

    Kontaktní alergie na hliník byla prokázána u 77–95% dětí trpících vakcinačním granulomem.

    Kterému dalšímu anglickému textu ještě nerozumíte, co pro vás ještě mohu přeložit?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).