Škoda, že nenapsali, co se stane s dementními osobami, když nemají velký důchod a rodina nechce přispět.
Pokusím se odpovědět. V tom případě si lékaři vymyslí nějakou další život ohrožující nemoc a za "záchranu života" si začnou od pojišťovny účtovat nekřesťanské pálky. Příbuzní jsou proti tomu bezmocní - nemůžou odmítnout léčbu - euthanázie zatím není možná. Tady pomáhá jedině, když se celá rodina sejde, pacient podepíše revers - odmítnutí léčby a oni svými podpisy dosvědčí, že to podepsal z vlastní vůle. V nejhorším byste rodiče nechali zbavit svéprávnosti na nechali se ustanovit opatrovníkem.
Jakmile odmítnete nákladnou léčbu, nemocnice začne prodělávat, a pacientův stav se zázračně rychle změní. Nechají ho v klidu odejít ze života.
Neznám Marušku a netroufám si nikoho kritizovat. Jen bych ráda upozornila, že jsou i rodiny, které ne že nechtějí, ale nemohou víc přispět. Moje maminka s Alzheimerem potřebuje moji péči a já jí péči ráda poskytnu. Bydlí proto u mne, abych to při práci zvládala. Zatím to jde, ale vím, že časem bude třeba se poohlédnout po péči ústavní, jakkoliv se mi ta myšlenka příčí. Jenže mi nic jiného nezbude. Jsem jediná, kdo se starat může, do důchodu daleko a jsem samoživitelka s desetiletým dítětem. Myslíte, že příspěvek na péči cca 800,- v této situaci něco řeší? Maminka zatím žádný nepobírá, ale stejně by nám nepomohl. Tak prosím nesuďte rodiny tak přísně, ne vždy jsou to darebáci. Přeji všem hezký den.