Dotaz: Myslíte, že ananas (či jakýkoliv jiný tropický plod), který se sklízí nezralý, aby vydržel dlouhou cestu k nám, a dozrává někde ve skladu či na lodi, má stejně dobré účinky jako plod opravdu čerstvý? Obávám se, že mezi kompotem a "čerstvým" tropickým ovocem z našich obchodů, které nedozrálo v přírodě, není zas tak velký rozdíl.
Naprostý souhlas. Též mě zaujalo vychvalování tzv. čerstvého ananasu, který je u nás téměř nedostupný - buď je tedy nezrálý nebo zřídka optimálně zralý, ale to pak zase dlouho nevydrží (ani v obchodě) - jak se píše v článku. Nehledě na chemické ošetření a náročnou dopravu. Ani bych neviděla takový rozdíl mezi kompotem a ananasovou šťávou, která může být chápána jako krabicová.
Skutečnost, že fotka čerstvého zralého ananasu musela být pořízena v zámoří, hovoří za vše. Takovýto ananas tady člověk nesežene, leda by si jej nechal dovézt individuálně, letadlem. ;-)
Jinak, chroustat lněné semínko, to je taky zážitek. Daleko lepší je ho posekat a posypat si třeba chleba s tvarohem.
A semínka z jednoho vanilkového lusku, to je dost vanilky skoro na kilo těsta. :-P
Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz a posílám info, jak je to s tou vanilkou...
Afrodiziakální šejk není obyčejný barový koktejl, ale léčivý a povzbuzující nápoj, je tedy důležité, aby obsahoval optimální množství ingrediencí.
Je zajímavé sledovat, jak pečlivě si pročítáte moje články. Velmi si toho vážím.
Přeji Vám veselé dny...Simona
Dobrý den Jirko,
posílám vám pozdrav a odpověď na Vaši otázku...Určitě by bylo nejlepší konzumovat ananas přímo z plantáže...I když se ananasy trhají nevyzrálé, působí na náš organismus blahodárně. A jsou léčivější než kompotované. Protože bromelin se rozkládá konzervací.
Přeji Vám hezké dny...Simona
"Nedozrálý ananas obsahuje zvýšené množství kyselin, které mohou podráždit ústní dutinu a poleptat i zubní sklovinu."
Protože co už je na světě blahodárnějšího, než podrážděná huba a poleptané zuby. :-)
Pro českého spotřebitele by byla asi zajímavá informace, jak takový zelený ananas uložit, aby měl šanci "dojít" (pokud to vůbec lze)...
Zralý plod má intenzivní vůni, která doslova dráždí naše chuťové pohárky.
Paní Procházková, teď mi řekněte, jak to děláte: čucháte jazykem a nebo máte chuťové pohárky - na rozdíl od všech ostatních lidí - v nose?
Chápu, že třeba nerozumíte převodovkám, polovodičům a jiným věcem. Ale na serveru o zdraví a potravinách byste minimálně základní znalosti biologie - bohatě postačí ty ze základní školy - mít mohla, ne?
Dobrý den,
posílám Vám úterní pozdrav a odpovědi na Vaše otázky. Čichová a chuťová čidla působí společně, jsou propojená. Můžu Vám to vysvětlit na těchto příkladech: zachytí-li čichové buňky vůni nějaké pochutiny, začnou se nám automaticky spouštět sliny a dokážeme si okamžitě vybavit i chuť daného pokrmu.
nebo
Máme-li ucpaný nos při rýmě, nejenže nic necítíme, ale i chuťové vjemy bývají velmi omezené..
Není to úžasné...Celý organismus je dokonale propojen, všechno souvisí se vším...Nic není oddělené...
A kdo Vám řekl, že si neporadím s převodovkou? Nepodceňujte mě, žiji v horách a věřte mi, že tady si ženy poradí opravdu se vším...
Přeji Vám veselé dny...Simona
Dobrý den, váš příklad je bohužel mimo. To, že sliníme při zachycení vůně, je jedině důsledek toho, že mozek na základě nějakého podnětu začne nějak reagovat. Evidentně jste nikdy neslyšela jméno pana Ivana Petroviče Pavlova. Klíčové slovo: reflex
Chuťové pohárky, stejně jako buňky, jsou prostě jen receptory různých podnětů a reakce na tyto podněty samozřejmě probíhají na základě činnosti mozku.
Pokud si s převodovkami rozumíte stejně jako s biologií, pak předpokládám, že si myslíte, že převodovka je to, co Vám v autě v létě dělá ten příjemný chládek...