"For example, if you take an antibiotic for only a few days — instead of the full course — the antibiotic may wipe out some, but not all, of the bacteria. The surviving bacteria become more resistant and can be spread to other people. When bacteria become resistant to first line treatments, the risk of complications and death is increased."
Například pokud berete antibiotika jen pár dnů - namísto celé předepsané dávky - mohou antibiotika vyhubit část bakterií, nikoli však všechny. Bakterie, které přežily, se staávají odolnějšími a mohou se šířit na další osoby. Když se stane bakterie rezistentní k první linii léčby, zvyšuje se riziko komplikací i úmrtí.
http://www.mayoclinic.org/healthy-living/consumer-health/in-depth/antibiotics/art-20045720
Tohle je právě ona dezinterpretace a nikoliv její vyvrácení. Nalezněte k tomu výroku klinickou studii, která jeho obsah potvrzuje. To se mi nepodařilo.
Když už vznikne opravdu rezistentní bakterie, tak ji dlouhodobě podávaná antibiotika právě nevyhubí, ale umožní jí se pomnožit a proto i šířit.
Tady však vstupuje do hry jiná otázka, kterou můj článek nemohl řešit, a to je "částečná rezistence". Tedy pouze vyšší, ale nikoliv úplná odolnost bakterií k ATB terapii určitým výrobkem a její odstupňovaná potenciace. To jsme už ale na úplně jiné úrovni řešení detailů problému. Opět ale hledejte studie. Nic moc nenaleznete.
Ono také mít klinické studie s designem, který by měl vlastně "produkovat" silně rezistentní bakteriální kmeny, aby mohl potvrdit tyto závěry, by bylo šílené. Jsou to rorto jen myšlenkové konstukce, které nepovažuji za logické Mayo - Nemayo. Jsou to závěry pouze strategické - aby si lidé nedělali s ATB co chtějí. Sledují dobrý cíl, ale jsou to v podstatě smyšlenky. Pravděpodobnost takového jevu vám totiž neuvedou stejně tak jako určité užitečné aspekty jevu opačného (předčasného vysazení ATB, které snižuje šanci na vlastní vznik rezistentních linií).