Vlákno názorů k článku Astrologie není nesmysl, říkají vědci! od Kecka - Kdysi, hodně dávno, jsem slyšel a četl, že...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 3. 2011 10:43

    Kecka (neregistrovaný)

    Kdysi, hodně dávno, jsem slyšel a četl, že nejvíce nás utváří "prostředí". Tedy zejména to jaké je počasí, podnebí, a jaké látky (znečištění prostředí chemikáliemi, hormony, druh stravy,...) a nepřátelé (bakterie, viry, jednoduché organismy, plísně,...) se kolem nás vyskytují. Toto prostředí nás do značné, až neuvěřitelné, míry utváří (již v lůně matky) a díky němu mají lidé narození v určitých ročních obdobích (jsou-li podobné podmínky) určité společné charakteristiky, trpí podobnými problémy, vynikají v podobných činnostech,...

    Značně jsem vše zjednodušil, vlastní článek byl docela obsahlý. Bohužel jsem ho četl jen jednou a je to už dávno (15 let jistě a jakého byl data nevím). Na Internetu se mi nic podobného najít nepodařilo.

    V tomto článku v zásadě nebyla uvedena žádná nepravda a osobně si myslím, že v něm bylo obsaženo hodně pravdy, i když těžko prokázatelné. Málokterý vědec by dnes byl schopný alespoň část těchto myšlenek potvrdit nebo vyvrátit. Bylo to až děsivé čtení. Za pár století se možná dozvíme více. Budou-li ještě vědci schopni "širšího pohledu". Mám pocit, že problémy mají již teď a situace se momentálně zhoršuje.
    Nevím, že by se nějaký vědec (Vědec je člověk se snaží vnímat své okolí bystřeji než většina ostatních lidí a snaží se pochopit souvislosti. Může mít k dispozici i jisté technické zázemí pomáhající mu v práci, například pro ověření přítomnosti nějakých látek či mikroorganismů.) podobnými úvahami zabýval.

  • 9. 3. 2011 14:30

    Kecka (neregistrovaný)

    Podle profilu pánů Maye-ho a Eysenck-a bych tipoval že mne podobně jako Cotterell-a zaujalo některé z jejich děl. Nebo něčí úvaha nad některým z děl. Introverty a extroverty se text také docela dost zabýval, ale zdaleka ne jen tímto.

    Nadějně mi znělo například "Biologický základ osobnosti (Hans Eysenck, 1967)". Kromě pár odkazů v psychologických pracích, jsem však na Internetu nic nenašel, ani překlady.

    Nezná někdo odkaz s prací některého z nich? Klidně i pana Cotterell-a, ale v nějaké stravitelné podobě (tedy nejlépe bez vlivu ostatních planet)? Angličtina nevadí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).