Chápu, že vymyslet titulek je velmi duševně vyčerpávající, ale dřív než napíšete něco tak strašného jako zde, si laskavě důkladně přečtěte obsah článku.
Samotné grilování samozřejmě bakterie ničí, jestli ovšem skladování a přípravu masa považujete za grilování, pak si asi v neděli ugriluji svíčkovou na smetaně.
V článku se objevují tak "geniální" myšlenky, které jasně souvisejí s grilováním, jako je tato:
"Nejohroženějšími skupinami populace jsou děti do tří let"
Už si představuji jak si kojenec pochutnává na grilovaném bifteku. :-)) , aby se záhy nakazil salmonelou.
tsd
I Vám dobrý den)), správné grilování bakterie ničí, nesprávné nikoli, o tom je druhá část článku. Riziková je i nesprávná příprava, té je věnována první část článku. Nevím, nakolik si malé děti (nikoli kojenci) pochutnávají na jídlu z grilu (nikoli nutně na bifteku), riziko jim může hrozit například při kontaminaci kvůli nevhodnému zacházení s kuchyňským náčiním - přenos z prkýnka na jinou potravinu, kterou sní dítě apod. LK Vitalia.cz
V souvislosti s používáním jiných prkének na přípravu masa a zeleniny by mě zajímalo jak dobře se umyjí v myčce ve srovnání s ručním mytím - ruční mytí nádobí mi přijde celkem nechutné - jar na nádobí prostě jen odplaví tu špínu ale neprovádí žádnou desinfekci. Na druhou stranu v myčce je vysoká teplota (při přípravě masa pak myji na intenzivní program=70-75°C) a také v mycím prášku jsou sloučeniny s peroxidem co mají desinfekční účinky - takže ve spojení s vysokou teplotou by to mělo desinfikovat i zářezy na prkénku kam se můžpu bakterie schovat.