Názor k článku Barevný článek o černém kašli od Obludný bludař - Na FaceBooku nelze (pro mne reagovat) tak jen...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 11. 2013 17:29

    Obludný bludař (neregistrovaný)

    Na FaceBooku nelze (pro mne reagovat) tak jen tady vás chci ubezpečit že nejen že lze přežít dávku 30g/den/70-80kg (což bude to vaše 300x násobně), ale naopak si vzít i dávku přes 150g/den/70-80kg a cítit se jako superman aniž by to tělu jakkoli uškodilo.

    Kromě toho vás mohu ubezpečit, že při obou zde uvedených dávkách, ať již je budete užívat z jakéhokoli zdravotního důvodu, pocítíte již i uzdravení v oblasti těla kvůli které jste vůbec tak obrovskou dávku kyseliny askorbové nekonzumovali. Předpokladem je, že tělo ho potřebuje a dostanete se na hranici střevní tolerance (předposranost).
    Já například ještě i dnes, při dlouhodobé každodenní konzumaci dávky 8-15g/den, pociťuji při zvýšené nárazové dávce (děje se párkrát ročně) píchání v žilách na nohách, které ale během pár hodin zmizí (předpokládám že něco v mých žilách se napraví) a následně vždy začnu vnímat mnohem lepší prokrvení očí i nohou (očí je ale výraznější) které zůstane zachováno a pozorovatelné ještě velmi dlouhou dobu, i když již budu na "normální dávce".

    **

    Dále mi vadí, že když se oháníte organickou chemií. Měla být zmíněna alespoň ještě kyselina dehydroaskorbová na kterou se kyselina askorbová okysličuje. Což je vratný děj (jde o velmi důležitý redoxní systém umožňující působit jak oxidačně tak redukčně) a naše tělo v tomto světe mnohdy přežívá jen díky dokonalosti s jakou dokáže člověk kyselinu askorbovou recyklovat. K tomu, k ochraně kyseliny askorbové, k pokrytí zvýšené biologické potřeby a aktivity souvisejících biologických procesů je však tělu potřeba poskytnout celou řadu cenných látek, které však běžná denní strava již dávno neobsahuje (lidé jedí mizerně).


    Někteří lidé popisují vitamín C také mizerně, doufám že jen z neznalosti.
    Například jakýsi Honza Trávníček (o toho kopcolezce snad nejde, podle popisu svých problémů...), který propaguje jakési přípravky na snížení homocystejnu dokonce tvrdí že kyselina askorbová je jen část molekuly vitamínu C (naráží na rutin a ostatní flavonoidy) a působí silně antibioticky, ale prý zabíjí i prospěšné bakterie.
    Podle mne megadávku, kterou popisuje (od 15-20g/den/70-80kg) nikdy nevzal a o střevní toleranci také nic neví. Jinak vás ale směřuje velmi správným směrem, vitamín C potřebuje ochranu, potřebuje zvýšit příjem i jiných biologicky cených látek, ideálně přímo stravou. Ona totiž většina těch zvířat která si nedokáží kyselinu askorbovou sami syntetizovat (podobně jako člověk) má stravu dostatečně bohatou na tuto látku (člověk ne a nachází se neustále ve stavu těsně před vážným poškozením ostatních funkcí těla).

    Nedá mi to a musím se na tomto místě vyjádřit k homocysteinu. Web pana Trávníčka kvůli informacím nehledejte, jsou mnohem kvalitnější (on jen informace vykrádá a vše zbytečně desetkrát opakuje), zkuste třeba přímo pana Erbena (http://www.karelerben.cz/).
    Ona totiž kyselina askorbová (ve vyšších dávkách) velmi výrazně snižuje homocystein (jinou metodou než je normalizace metabolismu, kterému chybí důležité živiny/vitamíny - B6, B12, B9/11). Kniho o vitamínu C (http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.epub) se o tom nijak zásadně nezmiňuje (novou verzi která musela nedávno vyjít nemám projitou), ale již jen tento mechanismus může dokázat hotové zázraky.
    Osobně od té doby co doplňuji potravu tak abych lépe odbourával homocystein (původně jsem nevěřil že mohu být také postižený) přijímám také znatelně méně vitamínu C a obojí mechanismus se podle mne velmi dobře doplňuje. Doporučuji tuto kombinaci všem, lidem kteří hlídají každých gram vitamínu askorbové pak obzvlášť. Dobře to působí i na zvířata, která by jinak odmítla kyselinu askorbovou pozřít.

    Abysme tu jen nemluvili obecně (narazil jsem na to, že někteří lidé nedokáží z anglických studí vytáhnout jaká byla dávka vitamínů chybějích nám v potravě)... I těch českých studií je mnoho, ani se mi nechtělo věřit kolik, na to že se o problému vůbec nemluví. Zde jsou některé testované postupy.

    Crdce-cévy (akutní problémy): kys.listová (B9/B11) - 1mg, pyridoxin (B6) - 25mg, kyokobalamin (B12) - 0,5mg

    Neplodnost (užívat minimálně 3 měsíce před oplodněním): kys.listová (B9/B11) - 0,4mg, pyridoxin (B6) - 2mg, kyokobalamin (B12) - 0,25mg

    Epilepsie (dlouhodobé, 60 měsíců, snižování homocysteinu který může být spouštěčem - během sledování žádný záchvat): kys.listová (B9/B11) - 1-5mg, pyridoxin (B6) - 5-10mg, kyokobalamin (B12) - 0,3mg

    **

    Obecná dávka: kys.listová (B9/B11) - 0,8mg, pyridoxin (B6) - 20mg, kyokobalamin (B12) - 0,5mg

    Dlouhodobá dávka poloviční (i menší, záleží na stravě), vhodné doplnit ještě o riboflavin (B2) který by měl omožnit pozvolnější zpracovávání všech těchto vitamínů skupiny B tělem a jejich zbytečné nevyloučení. O vitamínu B12 najdete různé story (zejména na webech vegetariánů), jako třeba že jednorázová dávka 0,5mg a dávka pod 0,01mg jsou srovnatelné (díky omezené vstřebatelnosti, potřebám těla,...) ale neberte to vše doslova a přemýšlejte u toho. Podobně se argumentuje například i u vitamínu C i těch ostatních (doktoři vám budou tvrdit něco o drahé moči a zatížených játrech a ledvinách).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).