Vlákno názorů k článku Během fyzické aktivity jezte, radí profesionálka od EC - Mel bych dve pripominky. Trenink nalacno je casto...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 12. 2012 19:40

    EC (neregistrovaný)

    Mel bych dve pripominky. Trenink nalacno je casto prvni fazi spickovych bezcu, trenink to byva lehci zamereny na tukovy metabolismus. Neni pravda, ze se clovek musi najist pred pohybem, jinak bude unaveny. Ranni vybeh nalacno a naslednou snidani jsem dlouho praktikoval a energie jsem mel pres den dostatekm. Zadruhe doplneni zivin bezprostredne po aktivite neni nutny vzdy a vsude. Pokud chce clovek hubnout a trenink nebyl na krev, je lepsi naopak.pocatecni fazi preckat bez jidla, pokud neni naplanovana dalsi faze hned ten den. Zpomali to regeneraci, ale neni pravda, ze dojde ke katabolismu svalu. To nastane jenom pri hodne tezkem treninku. Oboji doporuceni jdou proti dlouhodobemu rozvoji zakladni vytrvalosti, kdy trenink v energetickem nedostatku zvysuje pocet mitochondrii ve svalech a tim efektivitu spalovani. Pokud se chce clovek nekam posouvat (i jenom efektivneji hubnout), tak je dulezita pestrost podnetu vcetne stravovani pred/pri/po pohybu.

  • 2. 1. 2013 11:12

    Peťan (neregistrovaný)

    Zdravím, pokud jsem to dobře četl tak jsou to rady pro nás hobíky ne pro profesionální závoďáky, takže ráno před snídaní rozhodně běhat nechodím. Jídla mi v popisu přijde spíš méně než více!! Co se mi ale líbí je posunutí hlavního jídla, manželka sice načená nebyla, že ze sobotního oběda je sobotní večeře:), ale já se cítím rozhodně lépe. Sportuju pro radost ne proto abych se při tom trápil hlady. petan

  • 2. 1. 2013 13:12

    EC (neregistrovaný)

    Pro koho je clanek urcen neni dobre specifikovano. Rada vzdy se najist pred sportem a hned po sportu je vhodna ne pro hobiky, ale pro nadsence (hobik se snazi zlepsovat, nadsenec si jde zasporotovat jen tak) a to jeste pro ty, kteri nechteji efektivne hubnout. Ja jsem jenom doplnil poznamku, ze to, jestli jist nebo ne ma mnohem vice aspektu a odrazi se od cile/delky/in­tenzity aktivity a casoveho rozvrhu jedince. Urcite kdyz chce nekdo jit sportovat dve a vice hodin, tak by mel jist. Otazkou ale je, jestli zrovna cilovka tohoto clanku sportuje dve a vice hodin.

  • 4. 1. 2013 13:10

    Katarína (neregistrovaný)

    Zdravím,

    jste první, kdo reaguje na článek s tím, že doporučuji až moc jídla, většinou mi lidi píší, že by měli hlad, kdyby jedli jen to, co uvádím :-)

    Proti ranní rozcvičce či lehčímu tréninku před snídaní nic nemám, je to výborná věc pro nastartování metabolismu.

    Ohledně jídla po tréninku: bavíme-li se o rekreačním či hobby sportování, pak hladovění po zátěži rozhodně nedoporučuji. Něco jiného je systematická příprava vrcholového sportovce na vytyčené vrcholy sezóny, kdy se v určitém období cíleně přijímá nižší množství energie než je spotřebováno, ale i to je podle mě dost riskantní a jedinec musí svoje tělo opravdu dobře znát, aby s úbytkem váhy neztratil i sílu.

  • 4. 1. 2013 14:24

    EC (neregistrovaný)

    Vsak zduraznuji, ze zalezi na cili a delce/intenzite aktivity. Kdyz si jdu odpoledne lehce zabehat na pul hodky, neni duvod potom cilene vyuzivat ono "doplnovaci okno". Vyhoda ve zvyseni poctu mitochondrii prevazi nad pomalejsi regeneraci nehlede na dopady z hlediska pripadne pozadovaneho ubytku hmotnosti. V clanku mi chybi zdurazneni tohoto faktu, ze metoda se ma volit dle cile.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).