Názory k článku Birell mění svoji recepturu. Po třiceti letech

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 3. 2022 17:49

    Kateřina Čepelíková

    Dobrý den,

    odpověď na Vaši otázku poskytl Zdeněk Kovář, tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje:

    Birell se primárně vaří v Pivovaru Radegast v Nošovicích, lze ho však uvařit ve všech našich pivovarech včetně pivovaru ve Velkém Šariši, který rovněž patří do naší skupiny Plzeňský Prazdroj. Panely degustátorů pak hlídají, aby byla chuť skutečně shodná s originálem.

  • 23. 3. 2022 17:54

    bez přezdívky

    1/ po přečtení článku jsem objevil tři, nikoliv pouze dva způsoby výroby "nealkopiva" A/ neprokvašením, B/ odstraněním alkoholu C/ použitím speciálních kvasinek

    2/ pokud mne paměť neklame, vynikající pivo Birell byla cca někdy před 20 lety koupená licence švýcarského pivovaru pivovarem Radegast, kde z něj zkušení sládci vytvořili český "bestseller".

    3/ bylo by dobré také zmínit, jak jsou kvasinky upravovány. V prvopočátku výroby licenčního Birellu v Česku se jednalo o geneticky upravovaný kmen kvasnic.

  • 30. 3. 2022 17:52

    Kateřina Čepelíková

    Dobrý den,

    níže odpovědi na Vaše otázky, které nám poskytl Zdeněk Kovář, tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje:

    Česká značka? Na etiketě jsem se dočetl, že ho vyrábí Velký Šariš.

    Birell se primárně vaří v Pivovaru Radegast v Nošovicích, lze ho však uvařit ve všech našich pivovarech včetně pivovaru ve Velkém Šariši, který rovněž patří do naší skupiny Plzeňský Prazdroj. Panely degustátorů pak hlídají, aby byla chuť skutečně shodná s originálem.

    po přečtení článku jsem objevil tři, nikoliv pouze dva způsoby výroby "nealkopiva" A/ neprokvašením, B/ odstraněním alkoholu C/ použitím speciálních kvasinek. Jak to je a jak vzniká Birell.

    Při výrobě nealkoholického piva Birell používáme unikátní kmen kvasinek, které produkují minimum alkoholu a dovolují pivům Birell projít celým procesem kvašení, ležení a zrání, jakým procházejí klasická česká alkoholická piva.

    pokud mne paměť neklame, vynikající pivo Birell byla cca někdy před 20 lety koupená licence švýcarského pivovaru pivovarem Radegast, kde z něj zkušení sládci vytvořili český "bestseller". Jak to bylo a jak to je nyní?

    Nealkoholické pivo Birell se primárně vaří v Pivovaru Radegast v Nošovicích, ale Birell jako takový dnes není spojen se značkou Radegast. Pro spotřebitele je samostatný název pochopitelnější a z našich průzkumů o vnímání značky vyplynulo, že osamostatnění bylo správné rozhodnutí. K rozdělení značek Radegast a Birell došlo v roce 2009.

    bylo by dobré také zmínit, jak jsou kvasinky upravovány. V prvopočátku výroby licenčního Birellu v Česku se jednalo o geneticky upravovaný kmen kvasnic. Je to tak?

    Birellové kvasinky byly selektovány přirozenou cestou a v žádném případě se nejedná o geneticky upravený kmen kvasinek. Genetické manipulace na začátku šedesátých let, kdy byly tyto kvasinky vyšlechtěny, nebyly známy a jakékoliv možné úpravy mikroorganizmů neexistovaly.

    Birellové kvasinky mají tu vlastnost, a v tomto případě i výhodu, že nejsou schopny zkvašovat sladovnický cukr maltózu, a proto zkvašují pouze minimum přítomných cukrů v mladině tzv. jednoduché cukry - glukózu a fruktózu, a tím rovněž produkují minimální množství alkoholu. Díky tomu dovolují pivu Birell projít celým procesem kvašení, ležení a zrání, jakým procházejí klasická česká alkoholická piva.

  • 30. 3. 2022 12:05

    iamroot

    Kupuju za studena chmelený, ten se fakt povedl. V obyčejném Birellu podle staré receptury jsem často cítil rybinu. Zkoušel jsem obyčejný podle nové receptury a ten je už na tom chuťově super.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).