Názor k článku Blbec pacient, když nerozezná leták od receptu od JB - No máte úplnou pravdu. Jen jste nepochopil, co...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 9. 2014 7:51

    JB (neregistrovaný)

    No máte úplnou pravdu. Jen jste nepochopil, co bylo obsahem mého sdělení. Nepopisoval jsem chování a potřebu navštívit lékaře v daný okamžik, ale dlouhodobě.

    S vírou v klasickou medicínu by člověk tak nějak předpokládal, že se péče lékařů rozdělí zhruba rovnoměrně mezi všechny lidi (aspoň pokud se budeme bavit o jedné věkové kategorii). Jednou onemocní ten, lékaři ho vyléčí, podruhé onemocní jiný, lékaři ho vyléčí... Místo toho tu ale máme CHODIČE, kterým lékaři "pomáhají" velmi intenzivně (až do smrti) a NECHODIČE, kteří od lékaře pravidelně vyžadují jen občasné máchnutí ruky držící razítko.

    V minulém příspěvku zpochybňujete možnost, že by člověk mohl ovlivnit dlouhodobé zdraví svým životním stylem. Moje data zase zpochybňují, že by z vás zdravého člověka udělali lékaři. Takže nám zbývá co? Genetická výbava?

    Zkusíme ještě odlišný pohled na věc. Člověk bez víry v klasickou medicínu (bez předsudků?) by si mohl tu moji malou statistiku vyhodnotit takto:

    Někteří lidé na tom nejsou zdravotně dobře právě proto, že chodí často k lékaři (a s chutí baští všechny předepsané i doporučené léky).

    Naopak ti, kteří lékaře nenavštěvují, protože jim léky "nechutnají", resp. nechtějí potlačovat varovné signály svého těla tabletkami a mastičkami, ale hledají, nacházejí a odstraňují skutečné příčiny svých problémů, ti vypadají zdravě a žijí dlouho.

    Všimněte si, že to není rozdělení lidí podle toho, co konzumují a kolik času stráví ve fitku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).