Miluji lidi, kterým je vše jasné.
Aby bylo jasno, jsem člověk s technickým vzděláním. Mám nadprůměrné znalosti matematiky, fyziky, elektroniky.
Kromě toho jsem úspěšně vystudoval VŠ, fakultu aplikovaných věd, oboro Technická kybernetika.
Doufám, že jsem dostatečně kvalifikovaný na to, aby s vámi mohl diskutovat. Nabožím vám ovšem tu tezi, že pouze studenti ekonomiky mluví o škodlivosti wi-fi. Já o tom mluvím také.
Když jsem si přinesl domů Wi-Fi router a zapnul ho, bylo mi zle. Moje přítelkyně perfektně poznala, že Wi-Fi je zapnuté i v jiné místnosti. Vysílací výkon 64 mW, posílený anténou s určitých ziskem.
Později jsem flashnul BIOS v routeru abych mohl vysílací výkon řídit a sjel jsem na 4 mW, kdy všude byl 100 % signál, ale už to nikdo necítil.
Pod dojmem tohoto pokusu jsem raději natáhl drátový ethernet, aspoň je doma gigabitová rychlost.
Zpět k Vám.
Bohužel dnešní poznatky o člověku – jakkoli jsou vysoké – jsou zlomečkem toho, co by bylo potřeba.
Například neví se, jak člověk myslí, jak přesně vzniká inteligence. Ještě mnoho toho nevíme o genetice, přes nepochybný obrovský pokrok.
Kdybychom opravdu věděli vše o lidském těle, pak bychom nepotřebovali testy léků, testy na zvířatech. Jednoduše bychom si na matematickém modelu člověka vše spočítali na superpočítačích a vše by sedělo. Stejně tak bychom hledali lék najisto, rychle bychom z matematického modelu člověka věděli, která látka bude nejúčinnějším lékem na jakoukoli nemoc těla.
Protože v tomto stavu nejsme – znamená to, že nevíme o člověku vše – tedy nelze ani s jistotou říkat, že něco neškodí.
Vaše úvaha je nanic, protože kdybyste měl vzdělání (ne jenom tu ekonomku), tak byste věděl, že ne všechny jevy v přírodě (tedy i rychlost zabití) mají lineární závislost.