Dobrý den pane K,
posílám Vám podzimní pozdrav a odpověď na Váš dotaz. Žádný odkaz na studie Vám bohužel nepošlu, protože ho nemám a ani nepotřebuji. Bylinky a koření, které jsem v článku uvedla jsou známými účinnými přírodními antibiotiky a působí velmi šetrně na organismus. Mám to mnohokrát potvrzené praxí, dokonce i při léčbě zvířat.
Přeji Vám krásné dny...Simona P.
To je tak, když jsou některá "fakta" známá tisíce let (z lidového léčitelství, alternativních medicín celého světa), ale dnes je na všechno třeba vědecká studie, papír nebo (relevantní) odkaz.
Pana K bych odkázala na stránky některého farmaceutického výrobce, nenajde tam sice přírodní, ale antibiotik celou řadu i s náležitě odbornými (a také zaplacenými) studiemi, a dokonce budou aktuální (nikoliv tisícileté), jako bonus pak nechybí info o vedlejších příznacích, nežádoucích účincích a postupné rezistenci mikroorganismů vůči nim... Když to někdo potřebuje vědecky podložené, má to mít.
Autorce děkuji za užitečné tipy, pro mě jsou víc než dostatečné.:-)
A někdy se pak zase po čase přijde na to, že "odvar z ropuchy" nebyl za daných podmínek až tak marný nápad. Kolik účinných látek bylo objeveno právě zkoumáním časem prověřených přírodně-alternativních (z našeho pohledu) medikamentů?
Na druhou stranu je velmi nebezpečný omyl se domnívat, že "přírodní" léky nemají vedlejší účinky. Samozřejmě mají. Myslím, že v mnoha případech mají své opodstatnění, ale s akutním zánětem středního ucha bych raději zašla k lékaři.