Mezi fotosenzitivními čočkami je velký rozdíl. Skleněné čočky, které mají vrstu nanesenou reagují pomalu, v maximu nejsou tolik zabarvené a v čirém stavu je opravdu patrné zabarvení.
Naopak plastovné čočky jsou "probarvené", reagují rychleji (v řádu minut), v zabarveném stavu jsou tmavší a v čirém stavu není zabarvení vůbec patrné.
Pozor ale na to, že v obou případech nereagují brýle na intenzitu světla, ale na ultafialové záření. A protože obyčejné sklo ultrafialové záření téměř dokonale filtruje, tak brýle nereagují v místnosti (to je spíše plus), ale ani třeba v autě.
Ne, nemohu souhlasit. Ztmaveni je pomale a ani vzdalene se nepriblizi klasickym tmavym brylim. Krom toho kuprikladu v aute, kde skla filtruji vetsinu UV zareni se tyto bryle neztmavi temer vubec.
Tez jsem se nechal zblbnout reklamou na Transitions a dneska uz si nechavam delat bryle dvoje (cire a tmave a oboji dioptricke). Kdyz jdu ven, tak se dle pocasi rozhodnu, ktere si vezmu. Transitions mam jeste stale, ale uz je prakticky nenosim.