Názor k článku Bude na světě víc vody, když přestaneme konzumovat maso? od KarelE - Kde přesně se podle vás ta odpadní a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 8. 2018 15:01

    KarelE

    Kde přesně se podle vás ta odpadní a zdravotně závadná voda v ČR ukládá? To musí být obrovská masa vody za ty roky, ležící někde odložená a čekající na konec světa. Někde pěkně hluboko, aby se jí náhodou ani kapka neodpařila!

    Mimochodem, z mořské vody se skladká voda odsolením vyrábí už dlouho a ve velkém. Odhadem pár miliard let. Z moře se voda vypaří do vzduchu a nad pevninou z toho prší. Zmiňuji to jen proto, že onehdá na jisté ekologické seanci v Brně jeden chlapec s vážnou tváří prezentoval, že i když si to neuvědomujeme, tak řada řek se vlévá do moří. Takže neustále přicházíme o sladkou vodu a až všechna odteče do moře, tak umřeme žízní! Jako to fakt někoho nenapadne, že když se řeky vlévají do moře, tak se stejný objem mořské vody musí nějak dostat na souš? A bez soli!

    Šance, že vám na talíři skončí maso z pastviny, je dána tím, co si koupíte. Pokud kuřecí maso v akci, pak vskutku ne, to nejspíš nevidělo ani denní světlo, natož pastvinu. A přeci se zastánci ekologie nějak snaží nám znechutit krávy a vnutit nám místo nich právě tuhle "drůbeží bílkovinu".

    No a pak máte zcela ujeté představy o tom, jak se pěstují krmné plodiny a jak jídlo pro lidi. Pro dobytek se běžně vyseje vojtěška nebo něco podobného. Pak se to poseká, usuší a máte krmnou směs. Lidi to ale jíst nemohou. Pro lidi musíte osít nějakou monokulturu - pšenici, rýži atd. K pěstování krmných plodin mají z těch lidských nejblíže asi brambory. U všecho ostatního bohužel zjistíte, že je ta výtěžnost mnohem nižší, vyžaduje to mnohem více chemie a i kdybyste se na hlavu stavěl, tak vám to pole bude vyčerpávat. Porovnejte s vojtěškou, která naopak stav půdy zlepšuje.

    A ještě drobek: velká část toho, čím krmíme dobytek, je ve skutečnosti vedlejší produkt pěstování jídla pro lidi. Možná to někoho překvapí, ale vypěstovat pšenici tak, aby tam místo slámy bylo zrní navíc, neumíme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).