To je ale blbej clanek.
Autorka je studentkou VSE? Takze neni doktorka, ani farmaceutka, ani chemik. Mozna by stalo za to podlozit svoje argumenty nejakymi clanky, vzhledem k tomu ze studuje na VS, jiste bude mit pristup do databazi. Proc proboha kazdej nesnasi farmaceuticke spolecnosti. Diky tomu ze nekdo nacpe neuveritelny prachy do vyzkumu muzeme zit do sedmdesati, osmdesati let, neumirame na banality.
A rovnou rikam, drive nez to tu nekdo prohlasi. Lidsky zivot je prilis cenny, nez aby se sveril vyzkum a vyvoj leku do rukou statu.
Božínku, kdopak asi schvaluje léky? Státní ústav pro kontrolu léčiv. Jistě že to mají pod palcem vlády. I v USA jejich FDA, Food and Drug Administration je vládní záležitost federální vlády USA. Proč proboha každej nesnáší farmaceutické společnosti? Každej kromě vás, byznysmanů s lidským zdravím. :-)
Ano, a svět je růžový a každý se na každého usmívá.
Občas si ty růžový brýle sundejte z očí. Je sice hezké, že na konzumenta se hraje hra o vládách, ale ve skutečnosti dnešní svět ovládají korporace, ke kterým patří i farmaceutické firmy.
Dám příklad: konopí má v podstatě jenom prospěšné účinky, negativní účinky jsou v porovnání např. s alkoholem zanedbatelné. Na následky konzumace konopí ještě nikdo nikdy nezemřel (kromě případů kdy zhulený udělal nějakou volovinu, ale to jsou jednotlivé případy), na konzumaci alkoholu lze zemřít velmi snadno - stačí větší dávka silnějšího alkoholu a člověk skončí s otravou. Alkohol je legální a nechá se v nejrůznějších podobách koupit prakticky kdekoli. Konopí je zakázané i pro lékařské účely. Důvod? Konopí léčí a pomáhá na mnoho problémů, které se snaží řešit nejrůznější léky (roztroušená skleróza, alzheimer, kožní problémy, problém trávícího traktu, deprese, nespavost, atd.). Kdyby bylo konopí legální, farmaceutické firmy by na těchto přípravcích nevydělaly ani korunu, protože by si lidé na zahrádce pěstovaly bylinu a neměly potřebu si kupovat drahé léky. A jelikož mají farmaceutické firmy gigantické majetky (a tedy i vliv), dokáží si na vládách prosadit svoje. Je jasné, že ob(v)čanovi se to prezentuje jako vůle vlády.
Ano - konopí je téměř univerzální lék, akorát proti horečce omladnic ještě nefunguje, alkohol je výborný proti infarktu - rozšiřuje cévy, nikotin pak bystří pozornost ...
*¨
Vy moc čtete thrillery nebo anarchistickou literaturu, případně Haló noviny. A vývoj farmak si představujete jako Hurvínek válku. Realita není blbý film, kde proti piklům padoušského magnáta a jeho korporace (múže být i farmaceutická), díky nimž hromadně hynou buď velryby nebo děti v centrální africe nebo obojí zachraňuje svět mladý, nekonformní vědec s epochálním objevem a mužným profilem za pomoci prsaté ekologické aktivistky ...
Víte proč už spousta lidí nesnáší farmaceutické firmy? Protože je to jen boj o "pacoše".
Pan doktor jede na školení do Egypta nebo na Maledivy, aby se dozvěděl, že tento lék je lepší než od jiné firmy. A kdo to školení zaplatí....? No přece "moji pacoši". Ze svých důchodů a podprůměrných platů.
ehm... zkuste si napřed zjistit jak to ve zdravotnictví doopravdy funguje, ano?
Dovolenou/školení nezaplatí stát z vašich daní, zaplatí ho farmaceutická firma za to, že pan doktor bude předepisovat ten její lék co mu na tom školení představí.
Pravděpodobnější ale je, že panu doktorovy zapůjčí nějaký přístroj (který pan doktor potřebuje a bez kterého Vás nebude schopen vyšetřit, ale nemá na něj několik milionů) na tak dlouho dokud ten lék bude předepisovat.
Náklady samozřejmě dostane zpět, ale až ve formě prodejů onoho léku.
Mate pravdu, nacpou miliony do vyzkumu a z kazdeho vyzkumu vzejde lek, ktery musi brat clovek cely zivot (a cely zivot si ho platit).
Maji na vyzkum temer neomezene prostredky, proc tedy neprijdou s necim, co si clovek vezme jednou a tim se uzdravi? Proc neni skutecny "lek" na rakovinu, cukrovku, hormonalni poruchy? Jsem mozna naivni, ale moc se mi nechce verit, ze v dnesni dobe internetu, mailu a dalsich technickych vymozenosti TO NEJDE...
Táňo, to je podobné jako s auty na benzín a selektromobily. Víte, kdy se elektromobily začaly ve velkém vyrábět a prodávat? Před 120 léty v USA. A že to v Evropě přes ten všechen pokrok NEJDE- kde není vůle, není ani cesta. V USA jezdí na elektrických motorkách kdejaký Mexík a Portorikánec, je my tady pořád jak blbci pálíme v motorech ropu, tak vzácnou surovinu. Je to jen o lobbismu a nenažranosti po zisku.
No, to je hezké. A to, že američani pálí ropu v elektrárnách, aby pak ti portorikánci mohli jezdit na elektrických motorkách už je v pořádku? Viz http://globalenergyobservatory.org/list.php?db=PowerPlants&type=Oil
A hlavně o akumulátorech a bateriích, že, Mary ... zkuste se dovzdělat v technických vědách aspoň na úroveň střední školy, rozšiřuje to obzory.
*
A v motorech nepálíme ropu, nýbrž jen některé její frakce. A kdyby měly být všude místo spalovacích motorů elektromotory, tak nebudou, protože nebude dost mědi.
*
Mj. elektromobily se nezačaly před 120 lety vyrábět ve velkém právě proto, že se neprodávaly. Ono prostě množství energie uložené v olověných akumulátorech na jednotku váhy i objemu v porovnání s množstvím energie uloženém v nádrží benzínu hovoří dodnes jasně. A i dnes to s možností skladování elektrické energie v dopravním prostředku není zatím takové, aby čistý elektromobil mohl plně konkurovat vozidlu se spalovacím motorem.