do takovýhle mletých mas patří majoránka, česnek nebo jiná podobná koření. Víme to my, vědí to středomořské národy, jen Američani to nevědí. A jak říkal Miloš Zeman - "u nás každý blbec ví, že karbanátek patří do slané housky a ne do sladké". Ostatně - už název Hamburger je klamavý. Buď to pochází z Hamburku (nepochází), nebo v tom má být šunka (není).
Je to marný, je to marný, je to marný.. Čechům to prostě nevysvětlíte, dál budou mlít něco o tom, že by tam vrazili majoránku. A navíc být antiamerický je teď tak hrozně cool.
Jiří, kvalitní hamburger je z kvalitního mletého hovězího, přidáním majoránky to maso tak leda dokonale pos....e. Stejně jako na steak do něj nepatří nic než pepř a sůl (tudíž i worcester v tomhle receptu je poněkud mimo). Žádný středomořský národ by kvalitní hovězí nezničil způsobem, jaký popisujete. Miloš Zeman má pravdu leda v tom, že u nás ví každý blbec absolutně všechno, ovšem kulinářské názory becherovkového geronta jsou naštěstí zcela irelevantní. Už jen proto, že sladké housky se dávají tak maximálně ve fastfoodech, o kterých zde není řeč.
Pokud někoho zajímá, jak připravit dokonalý burger a jak se na burgry dívá šéfkuchař 3* michelinské restaurace, několikrát vyhlášené jako nejlepší restaurace na světě, tak tohle je třeba hodně zajímavé video.
Mám dojem, že dělat si povrchní jednoznačné závěry o někom je teď hrozně chladné (anglicky cool). Rozhodně nejsem antiamerický, ale tvrdím, že zatímco Češi przní americké steaky, Američani zase przní české (či hamburské) karbanátky nebo italské spaghetti carbonara. A navíc - do americké kultury hamburgery patří, do naší ne. A velmi bych uvítal u nás rychlá občerstvení (cool jedinci říkají fastfoody) s českými a evropskými jídly.
Hamburger prostě není karbanátek, už to zkuste pochopit.. przněním je snaha ho z něj dělat ;) Také mám rád českou kuchyni a domácí karbanátky zbožňuji. Ale bavíme se o dvou různých jídlech, ze zcela odlišných surovin, které mají jen jednu společnou fázi přípravy a tou je mletí masa, nic víc.
Vy jste taky spravny suteren. Cool neznamena chladny, chladny je cold. Cool znamena skvely, spravny a pote az osvezujici, zchladit.
A jinak me je jedno ze do nasi kultury nepatri hamburgery, rad si je dam u stanku, nebo udelam doma a smeju se pri tom socanum co by mi nejradsi nakazovali co a jak mam jist.
Hamburger pochází od německých exulantů, kteří do Ameriky cestovali přes Hamburk. Stejná placka z mletého masa se dělá v Německu dodnes, říkají tomu (aspoň někde, osobní zkušenost) biftek. A protože v Americe se říká biftek něčemu naprosto odlišnému, tak toto nazvali "to od těch hamburčanů", tedy hamburger. Strkat ji do sladké housky začali až o sto let později.
No podle Wikipedie pochazi Hamburger ze jmena Hamburg steak, ktery znali nemecti pristehovalci.
Kazdopadne jmeno je naprosto irelevantni zalezitost, v rumovych pralinkach taky neni rum a co pak teprve kocici pacicky.
Nastesti mame Cechy, kteri vi vse nejlepe, do kazdeho jidla daji majoranku, litr slunecnicoveho oleje a pribali k tomu knedlik. No a pokud to neni presolene, tak to nemuze byt chutne. To je ta spravna kuchyne.
Jo, hlavně si nejdřív postěžovat, že ve fasfoodových burgerech je to samá pojivová tkáň a v další větě poradit koupit takové maso, kde je jí nejvíc. Ale jsme in, zanadáváme si na fastfoody a uděláme si "pravej", třeba s nivou a bulkou z marketu. Dokonce není to tak dávno, na jistém serveru navrhovali použít toustový chleba, Babica normálně čuček. Osobně si dávám burgry ve fast i slowfoodech a na obou si umím pochutnat. Pochopitelně opravdu nemyslím ty vietnamské burgery :-)