Jan Stuchlík. Podle fotografie mnoho let zkušeností nemá.
Když čtu ty jeho názory, jak si za vše každý může sán, tak nemohu nevzpomenout jiného zubaře. Ten jako mlaďoch po škole také takto hovořil. A po 25-ti letech praxe naopak říká, že to jsou nesmysly.
On každý má ty sklony k kazivosti, paradentóze atd. jiné. Takže někdo si může čistit zuby opravdu důkladně, vícekrát denně, dodržovat všechny rady o čištění, používat mezizubní kartáčky, dentální vody, stravu atd., a nebude mu to nic platné. Zuby bude mít samý kaz. A jiný může žít jak prase, a zuby se mu nezkazí.
To samé s paradentózou.
Genetika, ale i asi hormonální změny kolem puberty. Na tohle ten zubař přišel po letech praxe, ač po škole si myslel něco jiného.
Budiž mu ale omluvou, že jejich velký šéf Pekárek, který by ty zkušenosti měl mít, vykládá stejné nesmysly.
Dobrý den,
já jsem ten případ, který roky používá mezizubní kartáček a techniku čištění mám již vypilovanou téměř k dokonalosti po těch desítkách návštěv dentální hygienistky. Bohužel nemám už skoro žádný zub bez zásahu a díky výborným zubařům, ke kterým jsem v posledních deseti letech chodil, jsem zatím přišel pouze o jeden zub (sedmičku) a mám jednu korunku. Lehčí jsem také už asi o sto tisíc. Když to vyprávím těm, co si zuby skoro nečistí, tak jen kroutí hlavou. Až po letech přesvědčování, že si za stav zubů z osmdesáti procent můžu sám, mi poslední zubařka potvrdila, že kazivost mých zubů je asi pětkrát větší, než průměr pacientů.
Malý kaz v zubu se mi po půl roce rozroste do stavu, který mají ostatní až po dvou nebo třech letech.
souhlas - je to nesmysl. Dcera vidí kartáček tak jednou za týden, něco si tam ošmudlá a ve dvaceti nemá jediný kaz, stejně jako manžel. Nechápou, co pořád k koupelně provádím, nitě, mezizubní kartáčky atd. - a přitom sem tam nějaký kaz mám, i na místech která si nejde nevyčistit.