Samozřejmě že i v zemích na pobřeží Evropy existuje riziko tsunami. Dalo by se s autorem článku polemizovat o tom zda tam tsunami "hrozí", ale beru to jako jeho techniku ke zvýšení čtenosti článku.
Otázka teď stojí, kolik jaderných elektráren v Evropě se nachází v oblastech v potenciálním dosahu tsunami. Přiznám se, odpověď neznám. Ale aspoň se nad tím, narozdíl od autora článku, zamyslím a nevyužívám současné hysterie ve spojení slov tsunami a jaderná elektrárna.
To co vím je, že určitě taková tsunami nedorazí ani do Temelína a ani do Dukovan či Jaslovských Bohunic a nebo do na bavorský Isar. A pokud se objeví taková, která by dorazila, bude to stejně už úplně jedno.
Já jen doufám že, aktuálně splašení, evropští politici ve své snaze sbírat politické body dokáží odolat pokušení a počkají na seriózní analýzu příčin problémů ve Fukušimě a návazně nechají provést analýzy evropských elektráren a na jejich základě případně rozhodnou o nutnosti úprav či odstavení. A to stejné budou aplikovat i vůči zemím v blízkosti EU. Nerad bych se dožil toho, abychom kvůli zajištění nehasnoucí slávy a nevysychajících příjmů několika jednotlivcům neuváženě překopali celý energetický koncept a tvrdě na to doplatili.