Rád bych připoměl, že i to nejlevnější zboží musí splňovat určité normy.
V případě elektrozboží je to direktiva EHS 22/1997, která obsahuje tu okřídlenou myšlenku, že se v EU směji prodávat jen bezpečné výrobky. Pro potraviny jistě taky nějaká taková direktiva. Dyť furt slyšíme o nařízeních z Bruselu, naposledy začátkem roku o slepicích. V čem je teda ten zakopanej pes. Kráva musí mít dneska na uších 4 cedulky, syrečky nesmí zrát na dřevě, ale posypová sůl se do klobásy hodí výborně.
Přesně tak. Dobře placení úředníci řeší kdejakou blbinu. Hlavně se nesmí na přírodních produktech zmiňovat jejich blahodárný vliv na zdraví, a k čemu všemu jsou dobré při nemocech. Třeba o medu nebo česneku, či bylinkových čajích: Výsledkem je, že se tyto staletími ověřené zkušenosti budou v 21. století šířit ústní lidovou slovesností. :-))
Jasně že v malém množství neškodí, ale jíst to denodenně- no nevím: dlouhodobý účinek nikdo nezkoumá (radši). Kéž by platilo- projde a neuškodí: některé látky se v těle hromadí, pokud nedbáme na detoxikaci a vidíme v ní jen další kšeft: stačí pár bylinkových čajů, vyrovnat ten příjem balastní potravy očištěním. Naši předkové nebyli hloupí, a například drželi půst.