Protoze s vyjimkou tech co bydli u hranic a jiz mnoho let nakupuji vse v zahranici, nemame na vyber. Rozdil je v tom, ze posledni dobou se o tom konecne pise. Nicmene ten problem trva cca poslednich deset let.
Stejnou otazku si lze polozit u cen telekomunikacnich sluzeb, obleceni, bytu ... Vse je zde zcela jasne predrazene.
Mozna bych i vedel proc. Napriklad banky, jedna z prvnich bank (tehdy jeste nemela bankovni licenci) ktera prisla se "zapadnimi" cenami sluzeb byla Fio banka. Cim je zvlastni ? Je to jedina ceska banka.
Kolik zde mame velkych ceskych retezcu ? Zadny. V kolika zemich jsou na tom podobne ?
No když ty zahraniční řetězce mají hlavně lépe vypadající prodejny a ne jak některé malé krámy které stále vypadají, že rok 89 tu byl teprve nedávno.
A hlavně v řetězcích berou karty u všech pokladen, v těch malých prodejnách ne a když už je náhodou berou, tak jen u jedné pokladny.
Rumunsko ma pokryti 98% 3G???? je pekne, co ukazuje mapa, ale to, ze tam je takove pokryti je, pro me naprosto stejna informace, jako ze je R clenem EU, a tudiz to tam funguje alespon trochu stejne jako v ostatnich clenskych statech. Uz jen kvuli tomu terenu, kde v horach neni ani telefonni signal, je to nesmysl. a po stories, co jsem tam behem par mesicu mela s internetem, k tomu nemam co rict. ale to se nebavim o potravinach...i kdyz by to taky bylo zajimave. Tam je to v supermarketech jeste horsi, nez v CR.
Tak to prrrr. Ano, na pevnu linku v CR 2,2 centy za minutu ale na mobil je to 17,5 centov. Na mobil v SR dokonca este viac: 20,7 c/min. Navyse je tam este poplatok za spojenie 10,2c za kazdy zacaty hovor.
Neviem ako v CR ale u nas si kazdy mobilny operator uctuje nizsiu cenu za minutu volania na mobil (9 - 13c) ako si uctuje skype, cize volat zo skype na mobil sa absolutne neoplati, jedine na pevnu linku.