Zatímco vědci hledají, zkoušejí a zdaleka neznají všechny účinky různých látek, naše ministerstvo zdravotnictví je zase nejchytřejší na světě a jednoznačně tvrdí, že česnek nechrání před nákazou koronavirem. Nechtělo by to s trochou pokory spíše napsat, že „není jakkoliv prokázáno, že by česnek chránil před nákazou koronavirem“?
Myslím, že neúčinnost česneku dokazuje množství nakažených v Itálii a Číně, neboť v těchto zemích se dává česnek snad i do buchet. ;-)
Jinak, včera na ČT 24 se Brněnská epidemioložka pozastavovala nad neúčinností chlóru (který je základem dezinfekčních prostředků) a tvrdila pravý opak. A alkohol údajně nefunguje při pití, ale jako součást dezinfekčních prostředků ano.
jenže papouškováním zpráv se jen podílíte na prohlubování strachu, který mezi lidmi je. Přidanou hodnotou by bylo, kdyby jste k tomu přidali komentář, kde by jste uvedli, že alkohol je součástí mnoha dezinfekčních prostředků, takže samozřejmě pomůže. A pokud by jste chtěli mít opravdu přínosný článek, doplnili by jste i informaci, klidně jako teorii, nebo doporučení, co pomoct může, nebo jakým způsobem jsou pacienti léčeni.
To zřejmě předpokládáte mylně, ale o to nejde. Zásadní rozdíl je v tom, že informace o vhodné hygieně při přípravě potravin MZ (resp. SZÚ) uveřejňuje přímo v souvislosti s koronavirem jako jedno z doporučených preventivních opatření. Tyto zásady v této souvislosti doporučuje dodržovat Světová zdravotnická organizace (WHO). LK, Vitalia.cz
Myslím, že se mýlíte vy. Na oficiálních stránkách SZU jsou uveřejněny např. následující rady. Vzhledem k možné nákaze korona virem při pohlavním styku by se měla samozřejmě dodržovat i pravidla osobní hygieny. LOL
http://www.szu.cz/uploads/documents/czzp/seminare/2010/VVV_20oct10/Ukazka_ze_skolni_hodiny_Ing.Trynerova.pdf
Další z článků, kde se to hemží nesmysly.
1) alkohol se používá jako účinná dezinfekce. ( i když ne vnitřně) jenže to není zmíněno a v článku se tvrdí opak.
2) potraviny bohaté na vitamíny sice nechrání před nákazou, ale nespecifická imunita posílená dávkami vitamínů, určitě pomáhá a omezuje závažnost symptomů onemocnění.
3) Rady jak zacházet s potravinami, nemají s tématem článku a s nákazou koronavirem nic společného.
Na jednu stranu se v článku tvrdí, že přenos potravinami není pravděpodobný, na druhou stranu se zabýváte radami, které jsou dobré tak maximálně na ochranu před salmonelou.
Článek vyznívá víc než trapně. OD ZKUŠENÝCH PROFESIONÁLŮ BYCH NIC PODOBNÉHO NEČEKAL.
Dobrý den, k bodu 1 a 2 - uvádíme oficiální informace státních institucí a jistě cítíte rozdíl ve sdělení "alkohol ani česnek nechrání před nákazou koronavirem" a Vašimi větami. Sdělení MZ ČR je reakcí na šířící se tvrzení o účinku konzumace alkoholu či česneku coby ochrany před koronavirem. K bodu 3 - rady, jak zacházet s potravinami, jsou uvedeny z toho důvodu, že je opět odborníci a kompetentní orgány doporučují dodržovat a minimalizovat tak zdravotní rizika, přestože přenos potravinami na základě současných poznatků považují za nepravděpodobný. V současné situaci se jedná o prevenci, přičemž tato pravidla by měla být samozřejmostí vždy. LK, Vitalia.cz
Tady se píše, že česnek je zázrak a pak někdo napíše, že vlastně ani ne. Tedy z toho plyne, že česnek ani nemusíme jíst. Komu to slouží ?
https://www.vitalia.cz/clanky/veda-potvrzuje-babske-rady-cesnek-je-vselek/