Kromě stále diskutované škodlivosti je tu i další aspekt: Éčka v potravinách jsou znakem, že potravina není kvalitní. Potravina s konzervanty není čerstvá, emulgátory mohou znamenat, že výrobce šetřil na vajíčkách, s barvivy potravina předstírá, že je něčím jiným, než čím je. Copak naše babičky přidávaly éčka třebas do nedělního oběda? (A jedna záhada: Proč jsou dnes konzervanty v konzervách "vepřové ve vlastní šťávě"? Myslel jsem, že zavaření do konzerv je dostatečnou konzervací...)
Ale i naše babičky používaly ěčka, jen se to tenkrát tak neznačilo. Moje babička barvila rýži kari kořením, kde ta žlutá barva je kukurmin, E100, do omáček se i pro barvu přidávala paprika (taky to má své éčko), barvilo se i karamelem (další éčko), víno se konzervovalo kysličníkem siřičitým (éčko), do kompotů se přidávala šťáva z citrónu (což je směs hned několika éček) aby nehnědly, atd. atd.
Drtivá většina těch strašně nebezpečných éček se používá v potravinách už odnepaměti.
víte, za prvé nedokazujete, že je to opravdu většina éček
za druhé je to minimální množství, zatímco dnes jsou markety éček plné
a za třetí, i kdyby to byla většina éček, tak pořád je tu nemálo těch, které jsou umělé a stojí tedy za to si obsah potraviny před pozřením nastudovat
a koneckonců za čtvrté: zrovna ten karamel bych dobrovolně a vědomě tedy rozhodně nepozřel
To mate jak s Jodem, chemicky jod je jed, ktery skodi, prirodni je leciva latka ... chemici neznaji rozdil, rikaji tomu znecistujici latky a prave ony maji spolu s jodem ten priznivy ucinek, jodizovana sul je skodliva, zkuste si koupit prirodni necistenou a nerafinovanou sul, stejne jako nerafinovany cukr.