Kocovinu nezpůsobuje barva nápoje, ale zejména nekvalitní původní kvas, nekvalitní destilační proces, nevhodné příměsi, na to každý uživatel alkoholu musí dojít byť empiricky. Kvalitního dominikánského rumu barvy tmavé můžete vypít mnoho, stejně tak kvalitní 3x destilované whiskey z dubových sudů opět barvy tmavé a další den kocovinu mít nebudete. Kocovinu naopak zaručeně mít budete z levné tuzemské vodky opticky průzračné.
Vyprošťovák ve formě piva po ránu pomáhá proto kocovině zaručeně, je to proto že organismus přednostně začne odbourávat nový alkohol a likvidaci nepříjemných následků konzumace alkoholu zpomalí a rozloží do delšího časového období.
Nic takového jako "jednotka alkoholu" neexistuje, normální lidé používají jednotky SI a alkohol měří v litrech nebo kilogramech a jejich násobcích.
taxe autorovi nepošklebujete, čtete to tady zadarmo a dobrovolně, a složenky je třeba platit každý měsíc ....
jinak "jednotka alkoholu" existuje, je to britská specialita a značí přepočet na 10ml (8gr) čistého alkoholu. usa, kanada, klokánie a new zealand používají pro to termín "standard drink".
Normalni clovek take dokaze interpretovat text v zajmu doplneni novych informaci a ne za ucelem hledani chyb za kazdou cenu. Nikde se tam napr. nerika, ze miru kocoviny urcuje primo barva... Vy mimochodem take neberete ohled na fakta, ktera jdou proti vasim tvrzenim - napr. ze ten vyprostovak prodlouzi dobu odbouravani alkoholu a tim i dobu kocoviny apod.... Mimochodem, kratkodobe funguje ne proto, co pisete, ale proto, ze znovu nastartuje produkci enzymu pro stepeni dlouhych alkoholovych retezcu, ktere v tele zustavaji delsi dobu a zpusobuji typicke projevy kocoviny (bolest hlavy atd.).
Cituji titulek Čím tmavší alkohol, tím těžší kocovina ;-)
Vyprošťovák nefunguje na principu generování enzymů, to jste mimo, kocovina totiž probíhá hlavně v době kdy je hladina alkoholu a acetaldehydu již nízká a tělo se zabývá likvidací acetátu a jeho metabolitů a to je pravá příčina kocoviny. Celkovou dobu to prodlužuje, to se shodujeme.
Je fakt, že naše chemikářka na střední, nám říkala něco podobného - tedy když je jediným cílem se pouze opít, tak je nejlepší čistý líh, pokud možno bez obsahu cukrů (což vylučuje i vodku).
Jenže kdo se chce pitím alkoholu pouze opít? Možná tak puberťáci, pro které je alkohol něčím zakázaným a tak se řídí tím "co nejvíc voltů, za co nejméně peněz". Pak pijí různé krabčáky nebo nejlevnější destiláty z nejhorší (pro potravinářské účely ještě povolené) kvality lihu, chemicky ovoněné, obarvené a ochucené, tam se nelze kocovině divit.
Normální dospělý člověk, pokud není alkoholik, tak když už pije, tak to, co mu chutná, ať už je to kvasný nápoj (pivo, víno), destilát nebo nějaké míchané nápoje a těžko asi bude pít líh bez příchutě z lékárny (vodka už není ono, protože obsahuje cukr, který se na kocovině také podílí), jen proto, že se snadno a rychle opije.
Z toho nemnoha testování na vlastní osobě mohu potvrdit, že na kvalitě skutečně výrazně záleží. Když jsme byli s kamarády v Mexiku, tak jsme skoro každý večer ve čtyřech vypili litrovku zlaté (a myšleno skutečné zlaté, ne bílé obarvené karamelem, jak se prodává u nás) tequilly a nikoho z nás ráno hlava nebolela. Pak jsme si na jeden výlet koupili v Kauflandu nápoj s názvem "Olé" :) a přestože ho byla polovina, ráno jsme měli všichni hlavu jak střep.