Názory k článku Lepší než čistička vzduchu je někdy mokré prostěradlo

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 11. 2011 12:19

    Lenča (neregistrovaný)

    Čističku vzduchu máme již 2 roky, bez závad. Pořizovala jsem ji hlavně proto, protože bydlíme na celkem rušné křižovatce v centru města. Ale nejvíc jsem ji využila, když syn v loňském roce na podzim onemocněl mononukleózou. Vysoké horečky, pocení. Denně praní propoceného ložního prádla. Větrat příliš nešlo, právě vzhledem k vysokým horečkám syna. Byla jsem ráda, že jsem zapnula čističku a v pokoji byl dýchatelný vzduch. Dokonce si i myslím, že syn lépe a klidněji spal. Vřele mohu doporučit nejen pro ty, kteří mají různé druhy alergií, ale i pro ty, kteří mají menší možnost pořádně vyvětrat, hlavně v zimě a na podzim v době inverzí.

  • 19. 10. 2012 18:38

    Adam (neregistrovaný)

    A nemohla byste napsat, jakou čističku jste si pořídila? Docela špatně se vybírá. Každý výrobce tvrdí, že právě ta jeho je nejlepší, protože má filtr, nemá filtr, ale místo něj omyvatelné nerezová žebra apod.

  • 6. 3. 2012 11:39

    Milan (neregistrovaný)

    Ten pan je tedy odborník za všechny prachy. Tolik bludů najednou jsem už dlouho nečetl. ;-)

    1. Hlavním stupněm filtrace u tzv. suchých čističek vzduchu není uhlíkový filtr, ale HEPA filtr nebo elektrostatický filtr.

    2. Pytlíkové vysavače v nezávislých testech obvykle vyhrávají nad těmi "bezpytlíkovými".

    3. Pořizovat si do ložnice namísto čističky vzduchu květinovou stěnu je opravdu nápad šílence. Květiny nezajistí cirkulaci vzduchu a jejich filtrační účinnost je velmi nízká. Navíc květiny v noci odčerpávají ze vzduchu kyslík.

    4. Rovnováhu iontů ve vzduchu nelze stavět na stejnou úroveň jako geopatogenní zóny. Jde o reálnou skladbu vzduchu, který dýcháme.

    5. Prostěradlo není schopno pojmout a následně do ovzduší uvolnit 9 litrů vody. Pan odborník asi nikdy nepral.

    Ach jo.

  • 28. 1. 2014 14:15

    JB (neregistrovaný)

    Odborníkům ze SZÚ bych měl taky co vyčítat, ale to se týká spíše vzduchu venku. Zrovna doporučení květin do bytu mi zní logicky.

    Já jsem pochopil, že článek řeší hlavně otázky vlhkosti a filtrace, ale tomu se kritika květin nějak vyhýbá.

    Když už jste se zaměřil na kyslík, tak si zjistěte, kolik ho za světla rostliny vyrobí a kolik v noci spotřebují. Pak si to srovnejte s produkcí kyslíku čističkou.

    To prostěradlo (třeba nejen jedno) vám za den uschne při 25% vlhkosti vzduchu několikrát. Samozřejmě pohodlnější je sušit prádlo v sušičce a dolévat vodu do čističky/zvlhčo­vače.

  • 11. 7. 2017 23:50

    bez přezdívky

    S tvrzeními v článku bych si dovolil zásadně nesouhlasit. Čističku vzduchu doma mám, jsem s ní spokojený, syn alergik dýchá výrazně lépe než předtím. Květinová stěna proč ne, ale čističku podle mě nenahradí. Pánovi bych doporučil nějaký zdroj informací o čističkách vzduchu, jako je třeba tento článek - https://vas-pomocnik.cz/cisticky-vzduchu/, protože hodně znalostí mu evidentně chybí. HEPA filtr, dostatečný výkon a vhodně umístění čističky může její efektivitu zvýšit natolik, že jí květiny nebudou moci konkurovat. Nehledě na to, že se z nich může uvolňovat třeba pyl, který alergikovi moc nepomůže, spíše naopak ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).