Jakožto technicky vzdělaný člověk pracující v oboru IT si myslím, že bych se k tomu mohl vyjádřit. Ve Švédsku zjistili, že stromům vystaveným wifi záření vadnou listy v té části koruny, která je záření nejvíce vystavená (listy prý vadnou, pokud je vysílač blíže než dva-tři metry). Vynechme důvěryhodnost tohoto náhodného výzkumu (objevu/pozorování) a pojďme se bavit zcela prakticky.
Vždy se objeví něco, co určitá skupina lidí prohlásí za neškodné a po nějaké době se zjistí, že to vlastně škodlivé je. Obvykle je problém v míře, například radiace v malých dávkách údajně způsobuje zvýšenou imunitu organismů vůči radiaci (pozorování z oblasti Černobylu).
Proto zdravý selský rozum říká: "Asi to neškodí, ale proč to přehánět?" Když si dáte pár cigaret týdně, taky neumřete na raka, když vykouříte dvě krabky denně, nejspíš na to dojedete. Když si dám WIFInu do baráku, na noc jí vypínám. Ono to má i čistě praktické důvody, taková WIFI sežere asi tolik proudu, jako 1 až 2 úsporné zářivky, taky byste nenechali na chodbě svítit nonstop, i když víte, že to vlastně až tolik nežere. Pokud nebudete mít WIFI AP na nočním stolku, nejlépe pokud nebude ani v ložnici, je riziko postižení nějakou "WIFI způsobenou chorobou" zcela minimální. Někteří jedinci reagují zřejmě spíš na vyšší hladinu elektro-smogu než na samotnou technologii WIFI. Obecně se nic nemá přehánět, dejte si cigaretku, skleničku alkoholu, pusťte si wifi a v klidu se koukněte na notebooku třeba na nějakou tu Americkou TV exkrementovinu (ta Vám z těch věcí nejspíš uškodí úplně nejvíc). Až půjdete spát, vypněte zbytečná světla, udělejte si doma ticho, vyvětrejte si a dostatečně se vyspěte.