Ve Švédsku zjistili, že stromům vystaveným wifi záření vadnou listy v té části koruny, která je záření nejvíce vystavená (listy prý vadnou, pokud je vysílač blíže než dva-tři metry).
Vysílač nebo i zdroj? Mnoho rostlin je velice náchylných na ultrazvuk.
Obvykle je problém v míře, například radiace v malých dávkách údajně způsobuje zvýšenou imunitu organismů vůči radiaci (pozorování z oblasti Černobylu).
To je jednoduše evoluční vývoj. Když je někde zvýšená ionizující radiace, lépe se množí ti, co jsou odolnější.
Někteří jedinci reagují zřejmě spíš na vyšší hladinu elektro-smogu než na samotnou technologii WIFI
Ani na to nemůžou reagovat, elektrosmog je neionizující a v tedy kromě ohřevu kůže o maximálně pár setin stupně (při povolených hodnotách) a v případě viditelného světla i různých světelných efektů nic jiného prokazatelně nedokáže. Pokud by kůže byla tak háklivá na změnu teploty, už dávno by se vám oloupala při prvním mrazu nebo tropickém dni. Mimochodem jediná žárovka vyzařuje o řád až dva více elektromagnetického vlnění než nějaká WiFi.
To, co lidé prokazatelně mohou cítit, jsou průvodní znaky elektrosmogu: ultrazvuky z různých nekvalitních zdrojů, bzučení 50 Hz transformátorů či střídačů a podobně. Většina testů na tom i skončila, jak byl zvukově izolován zdroj, testovaní nic nepoznali.