To je dobrý článek pro srovnání. Bohužel lidé se stále pohybují ve stereotypu, že nemají dostatek času ani na to, aby si přečetli, co jedí, a dokonce co dávají malým dětem! Čím menší písmenečka, tím důležitější sdělení. Lidem bohužel padne do oka hlavně ta štíhlá silueta na obale. Protože samozřejmě nemají čas!! Mám silné obavy, že potrava obohacená vápníkem obsahuje fosforečnan vápenatý. V lepším případě uhličitan, který je dost těžko stravitelný, natož vstřebatelný.
Ještě by mi mohl někdo vysvětlit (třeba i p. Čepelíková), proč se v článku i jinde používá výraz „cereálie“, který je anglického (amerického), příp. latinského původu, když existuje český výraz „obilniny“ se ZCELA stejným významem. Je to snahou vypadat zajímavěji? Vymyslela to snad marketingová hovada, stejně jako zaměnila „uhlovodíky“ (které by nikdo nežral) za „karbohydráty“ (které jsou tak báječné)? Tohle asi neokecáte.
:-)))To je fakt, jak se cslovo cereálie zahnízdilo v češtině. S uhlovodíky nemůžu souhlasit: jsou to zastaralým názvem uhlovodany = karbohydráty, a jedná se jen o sacharidy. Možná se říká glycidy. Kdežto uhlovodíky jsou úplně všechny organické látky, obsahující atomy uhlíku a vodíku. Celá organická chemie.
Vzhledem k tomu, že cerálie je cizí název pro obilninu a cereálie jsou super hyper prospěšné (tedy jejich konzumace), je jasné, že prospěšné jsou buchty, párky (v obojím je mouka, která je bez diskuse vyrobena z obilí), různé alkoholické nápoje jako whisk(e)y, pivo, téměř každé pečivo a určitě by se toho našlo i více.