Prázdné kalogire obsahují jen energii bez minerálů, aminokyselin, vitamínů... Jedná se např. o alkohol.
O škodlivosti záření se dočtete např. na:
http://diskuse.abecedazdravi.cz/alternativni-metody-lecby/skodi-mobilni-telefony
http://www.celostnimedicina.cz/cim-skodi-mobilni-telefony-nasemu-zdravi.htm
Takze prazdne kalorie jsou v podstate tuky a cukry(pod tim alkoholem tusim alkoholicky napoj a ne chemickou latku)?
Ty odkazy me ale rozstipaly :D - clanek od cloveka, ktery se zivi prodejem pochybnych(nechci rici rovnou nesmyslnych) "ochrannych" pomucek proti "škodlivé neelektromagnetické složce záření", to je vtip, ne?
Alkohol jako chemická látka je příkladem zcela prázdné kalorie. Neobsahuje žádné živiny, pouze energii. Alkoholické nápoje obsahují dostatek energie, ale živin jen málo - např. pivo obsahuje nějaké vitaminy B. V tucích jsou též nějaké vitamíny (ADEK). Čili byla řeč o málo výživných potravinách, ano řekněme cukry, tuky, alkoholické nápoje...
Informací o škodlivosti záření si snadno vygooglujete spoustu jiných. V článku uvádím odkaz na Markův fejeton. P. Marek není žadným prodejcem a dochází k témuž:
http://blog.baraka.cz/2010/08/zdravi-skodlive-wi-fi/
Neškodné zářiče – podle osvědčeného hesla: "Co není vidět, to neexistuje". Co třeba změny struktury molekul (např. isomerizace)? Mohu odkázat na knihu Výživa pro člověka a Zemi (Christian Opitz) – ukázka zde a třeba ještě tento článek... Uspokojíme se tím, že záření nepřekročilo hygienickou normu (a i kdyby, stejně si to skoro nikdo nedokáže ověřit, změřit) a (téměř) všichni budou spokojeni.
Pohoda, hezký den
Ono totiz existuje i neco jako prirozene zareni, ktere je z valne vetsiny tvoreno casti kosmickeho zareni, ktere propusti nase atmosfera a magneticke pole. Radio a wifi se v tom bez problemu ztrati - mobil u ucha uz predstavuje nezanedbatelny vykon, ale jeste nikdo neprokazal, ze to ohrivani tkane ma na mozek jiny vliv, nez kdyz se ohriva prirozenou cestou(treba tim, ze mi do xichtu prazi slunce)
Přesně tak, přirozené záření existuje, jenže to, na rozdíl od toho umělého, téměř nemůžeme ovlivnit. A opět to zavání zjednodušeným přístupem, tedy dáváním rovnítka mezi „nepatrný“ a „zanedbatelný“. A navíc skutečně záleží na vzdálenosti zdroje záření.
Pracuji v elektrotechnice. Občas se dostanu do laboratoře na měření EMC, zejména EMI (elektromagnetické interference) neboli měření elektromagnetického vyzařování přístrojů. Měří se napřed pozadí (to, co proniklo zvenku a nesouvisí s tím zařízením) a celková radiace, aby se vyjádřilo, kolik "dává" měřený přístroj. Měření chvíli trvá, bývá čas na kousek řeči a člověk se dozví, co se všechno měří, proč tamní pracovníci neradi nosí mobily u sebe apod.
I kdyby někdo prokázal škodlivý vliv, je snadné jej umlčet. Jednoduše se objedná jiná vědecká studie, která to popře, patřičně se to rozmázne v médiích... O tom se pochopitelně moc nemluví a nepíše. To v Mladé frontě nenajdete. Bylo by to šíření poplašné zprávy. Omezilo by to příjmy výrobců, zdravotních pojišťoven, farmaceutických chemiček, pohřebních ústavů, snížil by se HDP...
Pohoda, hezký den