Díval jsem se na jejich stránky. Především mě odrazuje údaj u jednotlivých programů „Cena na vyžádání“. Bylo by férové uvést aspoň nějaký rozsah. Rozhodně by bylo lepší použití správné češtiny („medicína životního stylu“) než ten aglicko-český kočkopes „lifestylová medicína“. A není mi jasné, zda pojišťovny na tuto péči aspoň něco přispívají (když už jim člověk platí), nebo zda člověk vlastně platí vše duplicitně.
Dobrý den, pokud jde o příspěvky zdravotních pojišťoven - ZP v našem systému přispívají pouze na péči poskytovanou lékařem či zařízením, který s nimi má smlouvu. V ČR není možné, aby si pacient jaksi doplácel "rozdíl", pokud si třeba zaplatí nadstandardní ošetření. Čili jak píšete, když jste v péči zařízení bez smlouvy se ZP, platíte povinné odvody na zdrav. pojištění a současně si uhradíte poskytovanou péči. Pokud vím, některá soukromá zařízení nemají smlouvy se ZP z toho důvodu, že jim úhrady neumožňují poskytovat péči v potřebném rozsahu a kvalitě. LK, Vitalia.cz
Západní medicina je v koncích, tak je nutné změnit pohled na pacienta a vnímat ho celostně. Jako čínská medicina před 2 tisíci lety.:-)) Změnit pohled na “zdraví” a propojit ho s životním stylem nemá západní medicina v popisu. Ta se neptá, co jíte. Neptá se po příčinách choroby, ale přesto léčí. Neuvěřitelné.
Tak jednoduse
- "tradicni" (uz to je lez!) Cinska medicina ten zivotni styl pouziva naprosto haluzne, bez jakekoli opory v datech
- mas snad dojem, ze "zapadni" medicina ma malo studii a publikaci trebas o vlivu stravy (koureni, pohybu...) na jednotlive choroby? A pokud se s tebou tvuj praktik pri pravidelne kontrole zbezne nepobavi o tvem zivotnim stylu (a pripadne nejde do hloubky, pokud na neco narazite), tak hledej jineho. To neni problem "zapadni" mediciny, to je problem toho doktora.