Vlákno názorů k článku Co místo cukru? Coca-Cola mění vzhled i složení od Ivan - Je pozdě, všichni už to ví, nemá to...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2017 22:50

    Ivan (neregistrovaný)

    Je pozdě, všichni už to ví, nemá to cenu.

    V Německu a jiných vysvělých zemích se v Coca-Cola používá tradiční sacharóza, ta se používala v Coca-Cola mnoho desítek let od samého počátku a tato látka způsobuje charakteristickou chuť Coca-Cola, neboť je jí tam přibližně 11 %.
    Náhražky glukózo-fruktózový sirup se používají jen a pouze kvůli láci, protože sacharóza se získává z drahé cukrové třtiny nebo cukrové řepy, naproti tomu gf-sirup se dá získat z levné kukuřice nebo pšenice. Tím značně utrpí i chuť nápoje, pochopitelně.
    Závěr článku je vysloveně krystalická lež, je to právě nadmíra fruktózy, která způsobuje hlavní problémy konzumace cukru, jako třeba obezita, zvýšená produkce močoviny, inzulinová rezistence a další.

    Zbývá dodat, že konkurence Pepsi-Cola v ČR přešli zpět z gf-sirupu na sacharózu, je to zhruba rok.

  • 6. 3. 2017 23:08

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Pepis-Cola přešla nikoli pro svou starost o zdraví spotřebitelů, ale proto, že byla obchodně neúspěšná, a tak potřebovala výrazný krok, který by spotřebitelé brali jako plus. Coca-Colu i Pepsi-Colu ignoruji, protože pokud mě oba považují/považovali za prase, kterému namísto neošizeného nápoje dají odpad - mé peníze neuvidí. Pepsi-Cola tuto změnu neudělala proto, že by si uvědomila, že chce do ČR přinést kvalitu, ale proto, že chce zvýšit prodeje, neb na českém i americkém trhu ztrácí. Nebýt toho, tak stále sladí kdejakým smějdem.

    Fruktóza vede k obezitě, protože tělo s fruktózou příliš nepočítá. Zatímco příjem běžných, v přírodě se vyskytujících sacharidů - tlumí pocit hladu (což je vedlejším důsledkem působení inzulínu), tak příjem fruktózu ho příliš netlumí. Jinak řečeno, když se narvete fruktózou k prasknutí, máte stále hlad a pocit sytosti nikde. Proto se po fruktóze, stejně jako po různách glukózo-fruktózových sirupech, a dalších ptákovin potravinářských koncernů daleko více tloustne.

    Lidské tělo není na fruktózu nastaveno, bere ji jako zcela okrajový cukr, kterého dostává výrazně méně, než jiných cukrů. A proto nebere fruktózu v úvahu, když řídí hladinu cukru v těle, nebere ji v úvahu při řízení pocitu hladu a nasycení, a v mnoha dalších případech. Fruktóza jako převažujcící cukr ve vznačných množství - tu ptákovinu potravinářských koncernů - pak vede k totálnímu rozhašení různých řídících dějů v lidském těle. Bude tlustí, budete nemocní, a stejně budete hladoví, když se budete cpát převážně fruktózou a na ftuktózu bohatými sirupy.

  • 6. 3. 2017 23:41

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Ještě je třeba dodat, že slazení běžným cukrem má smysl jen pro čestvou kolu.

    Běžný cukr (sacharóza) se totiž v roztoku za přítomnosti kyselého prostředí kyseliny fosforečné (E338) hydrolyzuje (rozkládá) a vzniká tak v podstatě samovolně onen glukózo-fruktózový sirup (invertní cukr).

    Proto i hodně stará kola na konci lhůty spotřeby je v podstatě - přes slazení cukrem - na tom fakticky podobně, jako kdyby byla slazena sirupem.

    Takže pokud už pijete kolu, pijte pouze slazenou cukrem, a pouze nedávno vyrobenou.

  • 7. 3. 2017 16:35

    XIII (neregistrovaný)

    Ukecal jste mě - jdu si hodit na mrazák tu flašku pepsi, co mám od loňska ve špajzu. :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).