Zajímavý článek. Jen nechápu, proč v závěrečném odstavci doporučujete postupy, které prokazatelně nezamezují vzniku ani nepomáhají jejím dopadům, případně snad i léčbě. Možná je to i proto, že se nakonec odvolávate mj. i na zdroje, které se cukrovkou (resp. prodejem všeho možného i nemožného kolem její léčby) živí...
Petře, jak to, že nechápete? Vždyť jste na to kápl: Vidíte přece, že už je na světě dokonce malá diagnóza "Prediabetes", skorocukrovka, to aby farmaceutická monstra nemusela oficiálně snižovat hladinu, ale rovnou nechají na doktorech, aby v podstatě zdravému člověku řekil, že má náběh na cukrovku, a stal se pacientem. Triky a samé triky.
Když je to o životním stylu, není nic jednoduššího, než si koupit citrony a kysané zelí, a zařadit oboje pěkně do jídelníčku. Jenže jak vždycky říkám- systém nemá rád jednoduchá a levná řešení: to by nevyprodukoval z pacientů žádný zisk.
Prediabetes je uz druhe stadium cukrovky (II. typu), ten rozvoj je v techto krocich:
1. Rozvoj inzulinove rezistence -> na zpracovani konstantniho mnozstvi cukru je potreba vice inzulinu
2. Pokracuje rozvoj inzulinove rezistence -> ani zvysene mnozstvi inzulinu nepostacuje na normalni vycisteni krve od glukozy. Prediabetes a nasledne diabetes, rozdil je jenom v pokrocilosti, muzeme to oznacit treba 2A a 2B.
3. V konecnem stadiu zacne selhavat produkce inzulinu.
To co se nazyva prediabetes je proste uz pocatek cukrovky, rozhodne ne zdravy clovek, a ma to pri ignoraci vazne dusledky. Tragedii je, ze netestujeme bezne ten prvni krok, pritom to technicky neni nikterak narocne. Jedna vec je, zjistit poruchu, druha vec je doporuceni, co dal. Nemichal bych to.
OK, děkuji. V prvním stadiu by tedy v ideálním světě měl lékař říci : pozor, zde se začíná rozvíjet inzulinová rezistence-a poradit prevenci. Oni ji znají,jenže dobré rady neproplácí zdravotní pojišťovna. Ne jen vypálit diagnózu a chudáka vyděsit, a hned na něj nastoupit s těžkým kalibrem.
Lidský organismus není konstanta, a stále se vyvíjí a opravuje. Já jsem zaškatulkovaná jako alergik, již od minulého století, a i když jsem se z alergie vyléčila, přes systém vlak nejede. Bez ohledu na skutečnost. Medicína nejspíš nezná slovo uzdravení a nepočítá s ním.
A co vas na tom nadnasi? Ja jsem se alergii take dokazal zbavit, podobne jako par dalsich "nelecitelnych" diagnoz, kde jsem navzdory prognozam tzv. "evidence based medicine" ve stavu, nevyzadujicim dalsi peci. Ale jak rika Mary - i me lekare uz tohle nezajima, proste jsem se jim ztratil z evidence. Jenom na obcasnych preventivnich prohlidkach nekdo mrkne do karty, podivi se a pokrci rameny.
Alergie většinou vznikají v dětském věku. Ve vyšším věku se však jejich příznaky mohou zmírnit, a dokonce vytratit. Někdy se pak ve stáří tyto příznaky opakovaně objevují, jindy se ve stáří alergie projeví poprvé.
Myslet si, že jste se z alergie sami vyléčili, je hodně domýšlivé. To že se záměrně vyhýbáte alergenům má vliv jen na průběh alergické reakce, ale z alergie vás to nevyléčí.
Možná bych měl změnit výraz na : " Kdyby domýšlivost nadnášela..."
tsd