Vlákno názorů k článku Dáváte si do nápojů led? To neděláte dobře… od Rybářová - Pokud piji studený nápoj, nemohu se pořádně napít,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 6. 2014 7:49

    Rybářová (neregistrovaný)

    Pokud piji studený nápoj, nemohu se pořádně napít, studí tak v krku až je to pro mne bolestivé a velmi nepříjemné. Ani se nedivím, když má někdo v létě angínu...
    Podle mne je ale něco jiného, když člověk cítí na sluníčku mírný úžeh (úpal), tam je i namístě si studený nápoj dát. Plechovku s ledovým čajem jsem si ovšem nejdřív dala na čelo, krk, tvář a tam se chladila také (jojo, v Turecku bylo jinak krásně...)
    Kromě nápojů s ledem jsem se v cizině raději vyhýbala i točeným zmrzlinám. To je stejný případ jako led v nápoji. Nevíme, jaká voda byla použita. Když zmrzlinu, tak jedině "na špejli" z obchodu a nemusíte monitorovat okolní toalety.
    Horský potůček, pramen nebo studánka může být hodně studený, ale bolí mne při pití v krku úplně stejně jako nápoj s ledem :-) Napiju se, ale nelokám rychle, ohřeju si hlt v puse.

  • 8. 7. 2015 6:28

    ass (neregistrovaný)

    Ale jak to byvalo? Ze by predci byli "chytri" jako dnesni lidi a v nejvetsim paraku byli na polu? Ani omylem, zasekli to kolem 10 hodiny a pak zacali az po 14-15 hodine delat dal. Takze prvni pohadku mame mrtvou.
    Pak si polozme otazku, jak pili predci a jak pijeme dnes? Ze by cele den nepili a pak vylezli ven a najednou vychlemtali pul litru? Ani omylem, protoze makali, museli pit po trozkach neustale, takze dalsi pohadka padla.

    Co se zamyslet, a podivat se jak doopravdy nasi predci zili? Kdyz jedu na kole(prznavam nema tam 1 stupen teply napoj), piju po hltech , protoze potrebuju neustali prisun, kdybch to delal jak naznacujete, tak skolabuju...

  • 8. 7. 2015 10:22

    Karel (neregistrovaný)

    Tak vidíte, jak si ubližujete. Tady na Vitalii vám vysvětlí, že pít postupně je nezdravé. Člověk by se měl napít hodně a jen několikrát denně. Protože jinak narušujete funkci zažívacího traktu a kdesi cosi.

    A pokud našimi předky myslíte naše babičky, tak máte pravdu. Pokud ale deset tisíc let zpátky, tak pravdu nemáte, k vodě se člověk dostal jen občas a musel se napít hodně. Neměl si ji jak odnést.

    No a teď babo raď, kterým z těch odborníků věřit? Těm co radí pořád pít, nebo těm co radí napít se třikrát denně? Argumenty mají v zásadě stejné ("naši předci"). A podobného ražení je i tento článek - zásadní, ale absolutně neprůkazné zjištění. Já osobně v tom mám dost zmatek a tak se řídím jen obyčejným "všeho s mírou".

    PS: Navíc podle článku byli naši předci úplní blbci. Představte si, že si ty trubky myslely, že cukr je konzervant. No hned jdu ty marmelády vyházet, nechtěl bych z toho chytit angínu.

    PS2: Jsem dnes hodně ironický. To jen tak pro upřesnění.

  • 9. 7. 2015 4:53

    l0l (neregistrovaný)

    pamatuji si, jak jeste moje babicka kdyz sla na policko okopavat brambory, prevracet seno .... si s sebou brala konvicku ve ktere mela smichany cca 1dcl octa a ledovou vodu ze studny, to obalila namocenyma novinama/papirem a sla na zahradu. delala to od mala, stejne jako jeji matka, babicka ....
    z toho by asi experty zde na vitalii kleplo.

  • 14. 7. 2015 14:12

    Petr (neregistrovaný)

    Naši nejvzdálenější předci žili přece ve vodě. Takže aby se jim člověk co nejvíc přiblížil tak musí pít vodu pořád a pokusit se u toho nedýchat ten vražedný vzdušný kyslík!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).