Meli jsme jezevcika, ktery take predvidal nas prichod, ale nikdo tomu, pokud si pamatuji, neprikladal dulezitost.
Moji soucasni sousede maji naopak psa, ktery je nepozna, dokud neotevrou. Teprve pak zacne radostne kvilet. :)
Moje znama mela psa, ktery predvidal navrat jejiho manzela vice nez hodinu predem, tj. priblizne v dobe, kdy prekrocil statni hranici na ceste ze Svycarska do Prahy. Pes se zacal netrpelive prochazet a lehce postekavat.
Se Sheldrakeovym vyzkumem souvisi vyzkum Alaina Aspecta a jeho tymu:
http://www.rense.com/general69/holoff.htm
Dalsi zajimave tema pro autora:
Lide narozeni jako slepi maji sny jako lide se zdravym zrakem. To je podle konvencni vedy nevysvetlitelne, protoze sny maji pouze odrazet nase zrakove vnimani.
Tento jev naopak podporuje koncept subtilniho (astralniho) tela, ktery se snazi poprit psychologove jako Susan Blackmoore.
Podporuje jej ale take vyzkum, podle nehoz jsou tito lide schopni videt behem zazitku blizkych smrti (NDE):
http://www.near-death.com/experiences/evidence03.html
Kdysi jsem četl tu Sheldrakovu knihu. Ty "telepatické" psy rozdělil do tří skupin: v první skupině byli ti, kteří poznali příchod svého pána vždy řekněme 10 min. předem. Psi z druhé skupiny to poznali vždy, když pán vystoupil z dopravního prostředku, přešel hranici nebo něco podobného. A psi ze třetí skupiny to poznali v okamžiku, kdy se pán rozhodl vrátit domů, bez ohledu na to, kde se nacházel.
Díky za odkazy.
To o těch psech kteří rozpoznali okamžik kdy se jejich pán rozhodl že se vrátí domů (někdy je těžké ten okamžik definovat) bylo i před mnoha lety v televizi, v nějakém dokumentu. Pes byl na kameře a páníček často také. U pozorovaných objektů to, jak se zdálo, fungovalo.
Nevysvětlovali to ale o žádnými morfickými poly, ale hovořili o jakémsi neviditelném, nekonečně dlouhém vlákně (poli), jehož pojmenování mi vypadlo, které mazlíčka neustále propojuje se svým pánem. Mezi různými členy skupiny (zejména rodiny) prý existují různá vlákna.
P.S.
Věřím, že čas od času se mi příjde ukázat kotě v kterém je něco z kotěte které u nás kdysi vyrostlo až v kočku. Ale vzhledem k tomu že mi není každá kočka, obecně jakékoli zvíře, sympatické je možné i to, že jsou prostě naše sympatie vzájemné. Možná jsou v tom kotěti i nějaké geny onoho kocourka, koťat nadělal myslím dost...
Pokud vim, tak nevedela, kdy se manzel vrati. Nevracel se ve stejnou dobu. Jinak by na tom nebylo nic zvlastniho.
V Sheldrakeova pokusu byly ty smyslove zalezitosti, ktere popisujete, zamerne eliminovany pomoci instrukci dalsi osoby majiteli, kdy se ma vratit.
http://www.suprememastertv.com/aw/?wr_id=516&page=1
(1/3, s odkazy na cast 2 - o morfickych polich a telepatii, a 3 - o predvidani katastrof)
...nevšiml jsem si, že by měl zalepený čumák, oči, uši atd. tedy nevšiml jsem si zhola žádné eliminace, ono je úplně jedno jestli to od něj bude očekávat tchýně nebo soused nebo třetí osoba, ale dost bych se divil, když by nevycítil, co se po něm chce...
Zajímavý je slepý pes. Pokud jde o štěně. Je to na utracení. Pokud je to dospělý pes. Je to úplně fuk. Dokáže chodit ze schodů, do schodů, pohybovat se venku, kdekoli, chytit letící míček, cokoli... A vše to dokáže pouze čichem. Ovšem musí to před tím znát. Pokud to nezná viz. stěně, je to zlé. Pokud to, ale zná. Umí chodit a existovat, jen po čichu a sluchu. Dovedete si něco takového představit u člověka ? Ten potřebuje minimálně bílou hůl. Pes nepotřebuje nic, cití jaké předměty a jak jsou daleko a ví, co jsou zač, když je viděl, když ještě viděl. Dokáže se pohybovat prostorem pouze čichem. Nevím, co kde slyšel a z čeho, co poznal. Ale ten podvodník, co zmiňujete mě nepřesvědčil o ničem jiném, nežli, že je to podvodník živící se blbostí lidí a neznalosti psů.
Až budu alespoň desetkrát chlupatější než jsem dnes, tak také slepeckou hůl klidně zahodím... a budu se ploužit a probouchávat světem jen tak.
Skrze chlupy cítíte změny proudění vzduchu, blízké překážky, jste patrně i celkově citlivější (i když to zní zvláštně možná i světlo lépe rozlišujete) a také vás ty chlupy ochrání před případnými karamboli. Zeptejte se plešounů a mladých dobrovolných holohlavců o kolik víc je bolí dostat na holej kokos. Takový pes je také mnohem ergonomičtější a díky chlupům kolem něj útok/úraz "sjede" mimo tělo...
Když k tomu všemu přidáte mnohem lepší čich a sluch...
Tím lepším čichem navíc musíte chápat i to, že pozná že ho chce někdo, on ví kdo - jaký tvor, napadnout. Nebo to, že třeba potkal nemocného člověka, člověka který se bojí...
I tak bych nechtěl být slepý pes! Znal jsem jednoho co dožil tm kde žil celý život a úrazů měl dost, nakonec spadl někam kde nečekal že může spadnout...