Vlákno názorů k článku dTest očernil opalovací krémy, výrobce svolává právníky od anonym - Pořád mi nejde do hlavy, jak je možné,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 7. 2014 23:19

    bez přezdívky

    Pořád mi nejde do hlavy, jak je možné, že nás Příroda, Bůh, Aláh či možná Marťané "stvořili" a v horizontu mnoha 1000-ci let se jednotlivé genotypy přizpůsobily danému podnebí a přírodním podmínkám (viz např. barevnost lidské kůže). A dnes to potřebujeme vylepšovat ... Nikdo v minulosti určitě neměl takový problém s péčí o největší orgán lidského těla jako my dnes ...
    Čím se mazaly naše babičky či prababičky, když vyrážely s motykou přes rameno okopávat nekonečný lán řepy?
    Či pradědové a dědové, když sekali lány obilí?
    A co jejich děti a vnuci? Všichni zemřeli na rakovinu kůže, neb se 3x denně nenamazali UVA + UVB mlíčkem či olejíčkem, faktor 50+ ???
    Vysvětlí mi to, prosím, někdo?

  • 8. 7. 2014 0:43

    Jirka (neregistrovaný)

    Tak kromě toho, že je tenhle příspěvek flamebait, je taky chybný v několika ohledech. Zaprvé, v (ještě celkem nedávné) minulosti neexistovala ozonová díra, zadruhé, ochrana před sluncem (oblečením) není nic nového a v nižších zeměpisných šířkách je (a byla) běžná, zatřetí i móda co největšího opálení a dovolená u moře jsou celkem novodobé výdobytky a začtvrté, je klidně možné, že i naši předci měli nezanedbatelné riziko melanomu ze sluníčka, na což se adaptovali např. černou kůží.

  • 8. 7. 2014 7:35

    Pavel (neregistrovaný)

    Jenže ozónová díra není tady ale nad Antarktidou. Jak často se jezdíte opalovat do Antarktidy?

  • 10. 7. 2014 1:06

    bez přezdívky

    Nevím, čím Vás mohl můj "tak chybný" příspěvek nadzvednout ze židle :)) Vždyť jste v podstatě shrnul to, o čem jsem psala já, Jenom na tu díru jsem zapomněla, děkuji za připomenutí. Hned poběžím pro sporné, ale nejdražší mlíčko Avene Kids 50+, aby mi detičky náhodou postupně nehnědly, jejich kůžička zůstala "zdravě" růžovoučká, a to bez ohledu na délku pobytu na přímém slunci (!), dlouhodobý vývin a zdraví :)
    Nee, nemyslím si, že vtírání chemikálií do kůže je přínosem, chce to zdravý rozum. Naši předci ho měli, slunce se nebáli a věřili své kůži (potažmo tělu).

  • 9. 7. 2014 8:50

    a (neregistrovaný)

    Jen jednu poznámku k pradědům a prabábám. Když se podíváte na hodně staré fotografie či ještě starší obrazy znáyorňující žně, tak zjistíte, že muži mají košile s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty a na hlavě často klobouk. Ženy haleny a dlouhé sukně, na hlavě šátek. Takže slunku je vystaven pouze obličej. No a jelikož tito naši předci byli povětšinou v období jaro-léto- podzim stále venku, tak obličej si průběžně opalovali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).