Vlákno názorů k článku Fuj, rohlík! Proč je pečivo strašákem a je to strach oprávněný? od Ivan - Kalorie nemají kapsičky, nemohou být prázdné nebo plné. Celozrnné...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 3. 2017 7:48

    Ivan (neregistrovaný)

    Kalorie nemají kapsičky, nemohou být prázdné nebo plné.
    Celozrnné pečivo obsahuje mykotoxiny a rezidua pesticidů a herbicidů právě ve slupce, tudíž ho nelze doporučit.
    Sojové pečivo se konzumuje výhradně v ohrožení života.

  • 22. 3. 2017 8:35

    Jiří

    Souhlasím, ale mám obavu, že sojové je dnes každé pečivo. Například v Bille prodávají běžné housky s názvem „dědova houska“, u nichž je uvedeno „Alergeny: lepek, sója“. Představa, že naši dědové dávali do housky sóju, je docela legrační.

  • 22. 3. 2017 9:28

    Šárí (neregistrovaný)

    Celozrnné pečivo vůbec nemusí obsahovat mykotoxiny. Celozrnná špaldová bio mouka vyšla v testech na streamu téměř prostá mykotoxinů, zatímco některé bílé mouky jich měly požehnaně. Záleží zkrátka na kvalitě použitých surovin.

  • 22. 3. 2017 10:21

    - (neregistrovaný)

    Ach jo.
    V loterii se vůbec nemusí nevyhrát první cena. Pan František Zounar z Krupky si jednou vsadil a vyhrál, zatímco někteří občané z Dolní Lhoty si vůbec nevsadili. Zkrátka záleží na tom, jaký si kdo koupí los.

    Co nechápeš je, že PRAVDĚPODOBNOST vychází z nějakých předpokladů. U obilí se mykotoxiny, herbicidy atd. výrazně nejčastěji vyskytují ve slupce. Proto je výrazně pravděpodobnější, že mouka vyrobená s příměsí slupek bude obsahovat svinstva, nežli ta bez slupek. To samozřejmě i znamená, že můžeš vyhrát první cenu v loterii, byť ta pravděpodobnost je velmi malá. A můžeš mít mouku ze slupek bez svinstev, a mouku bez slupek se svinstev, byť ta pravděpodobnost je malá (ale výrazně větší, nežli výhra v loterii).

  • 22. 3. 2017 10:53

    Šárí (neregistrovaný)

    Ale já mám kvalitní informace a mám dobře rozmyšlené.

    Pečivo jím minimálně. Kupuju si celozrnný toustový chleba německé výroby a když mám kliku, celozrnné špaldové pečivo. Tedy výrobky, u kterých je riziko kontaminace mykotoxiny celkem dost nízké. Na doma pouze špaldovou biomouku, která měla v testu vynikající výsledky.
    České nebio pšeničné celozrnné mouce bych se opravdu spíš vyhýbala, to nebude žádná hitparáda. I ta bio pšeničná vyšla v tom testu na streamu trochu chycená, natožpak ty laciné nebio.
    Slupky opravdu zvyšují riziko kontaminace mykotoxiny, špalda je ale proti tomu odolnější než třeba obyčejná pšenice.

  • 22. 3. 2017 12:40

    Ivan (neregistrovaný)

    To nepochybně záleží. Statisticky se ale mykotoxiny a další dobrůtky přednostně hromadí ve slupce.

  • 27. 3. 2017 16:29

    Roman (neregistrovaný)

    Všechny potraviny obsahují mikotoxiny, zjedodušeně různé plísně atd. Jde o to, že pokud jich není výrazně hodně, tak lidské tělo je stavěné na to, aby se s nimi vypořádalo. Od toho máme játra a ledviny. Pečivo je zdravé, jakékoliv jídlo, když není plné náhražek a produktů chemiček, tak je zdravé, ale záleží na množství. Podívejte já kdybych vám popsal svůj jídelníček, tak se z toho výživový poradci po. Ale mám velký výdej energie, téměř denně jezdím na kole, to už by muselo hodně mrznout a být půlmetr sněhu, abych nevyrazil. Taky mám rychlý metabolismus, takže týdně: 10-15 vajec,kila bílého pečiva, jedno až dvě balení jemných vloček, oříšky, čokoláda, banány, med, kafe, kakako, kefíry, jogurty, hovězí, vepřové, téměř nejím drůbež a zeleninu a jsem zdravej jako rybička, co je to nemoc? Všude mi říkají že jsem hubený a že jím málo :) Že by to bylo pohybem? Lidi si myslí, že můžou žrát a sedět u TV a pak vypadají jak vypadají. Někdy naopak jedí málo a vypadají jako trosky, myslí si, že když nebudou jíst pečivo a nebudou ani sportovat tak neztloustnou. Jenže ono tělo energii potřebuje a pitomej rohlík je docela dost energie, nemyslíte? Nemusí si k němu vzít babišův salám s 5% masa, ale místo toho třeba blbej bílej jogurt.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).