„když fakta neodpovídají teorii, tak změňte fakta, že ano :)“
Jaká fakta? Povídejte.
„když jsem vyloučil placebo efekt“
Jak jste ho vyloučil? To by se hodilo vědět, AFAIK u léků placebo efekt vyloučit nejde.
Nebo prostě myslíte, že si řeknete „teď na sebe placebo efekt působit nenechám“ a on zmizí?
A i kdyby, jak můžete na statistickém vzorku o velikosti 1 (jen vy) a nemoci, která dost často prostě zmizí sama (kdyby to byla třeba vzteklina nebo ebola, už by to bylo zajímavé i na jednom člověku), vynášet nějaké soudy? Přijde vám to normální?
„Od té doby uběhlo už deset let a vyléčil jsem se homeopatiky z mnoha viróz a angín, angíny dokonce už ani nedostanu.. Přítelkyně si homeopatiky vyléčila lupénku... uvádím pouze ověřené případy, kdy vím, že člověk byl nemocen a skutečně se uzdravil :)“
Virózy vždy zmizí bez léčení samy (pokud subjekt neumře), protože virózy léčit neumíme (antivirotika skoro nefungují, případně mají vedlejší účinky horší než nemoc sama).
Angína se také občas vyléčí sama (například u mě, než jsem zjistil, že je to penicilin-rezistentní kmen, už ustupovala). Ostatně taky to nebyla nemoc, na kterou by se před vynálezem antibiotik zas tak často umíralo.
„A teorie? Je opravdu tak důležité vysvětlit, proč to funguje?“
Není, mně by bohatě stačilo ukázat, že to funguje. Ostatně takhle proběhla spousta pokroků ve vědě - někdo ukázal, že existuje nějaký jev, který nikdo neuměl vysvětlit, začla to zkoumat spousta chytrých lidí a objevili elektřinu, fotony nebo teorii relativity.
„Avogadrova konstanta je zajímavé číslo, ale používá ji třeba klasická medicína? :)“
Docela jo.