Super recept - žádnej striktní návod, kterej umožní každýmu přizpůsobit si to jak chce a jak má kdo rád. Už mě unavujou všichni ti chudáci, co se opájej pocitem vlastní dokonalosti a zpoza klávesnice pak namyšlenecky kritizujou každou snahu stylem ala Pohlreich (to je stále úplně jiná liga a je to jeho job). Masox - no a co?!! Komu by se chtělo dělat vývar z kostí. Kořenící směs - a co jako kua! Dyk je tam to samý koření, kerý tam pak sami namýcháte a možná ještě lepší.
Pár vlastních postřehů: S chlebem to moc nepřehánět, jak píše autorka, když se dá dost cibule, tak se gulášek zahustí přirozeně sám. Druhej den je guláš ještě lepší!!!
Přístup "jak kdo má rád" nech Babicovi a radši se vzdělávej. Zjistíš, že to jde bez náhražek i milionu surovin. Kvůli takovým, jako seš ty, jsme zaplavený instatníma kejdama z pytlíku, který nemají s chutným jídlem nic společného.
Tady nejde o masox/vývar, ale o to, že ani jedno nemá v guláši co dělat.
A když už si někdo chce do původního guláše cpát chleba, majoránku a nevím co ještě, tak ať tomu teda aspoň neříká guláš, ale třeba "hnědá omáčka mojí tchýně".
A abych byl konstruktivní - GULÁŠ = hovězí kližka/krk, cibule, pepř, sůl, sladká paprika - to je vše! Není potřeba cokoliv přidávat, zaměňovat apod.
Kdysi jsem četl knihu Achille Gregora s názvem Muž v zástěře. Ten napsal že do správného guláše patří alespoň 3 druhy masa a zásadně nevařit, jen dusit. Po dokončení dušení lze přidat vodu. Nakonec napsal: "Teď vezměte hrst mouky nebo rozmočený chleba, guláš tím zahustěte a běžte ho vyhodit do popelnice, to není guláš." Zahustit se musí dostatečným množstvím cibule kterou je možno rozmixovat.