Vlákno názorů k článku Inspekce varuje před nebezpečnými přípravky MMS a CDS: Neléčí, škodí od Luk - Pokud někdo hledá "zázračnou" látku, tak tou je...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 7. 2015 23:27

    Luk (neregistrovaný)

    Pokud někdo hledá "zázračnou" látku, tak tou je jednoznačně jod, a to zejména ve formě jodopovidonu (komplexu jodu a polyvinylpyrro­lidonu). Jod lze použít v tak široké škále indikací, že to skoro ani není možné. Současně je velmi bezpečný pro většinu lidí.

    Ovšem pozor: na rozdíl od MMS/CDS (oxidu chloričitého) je účinnost ve všech případech - a téměř vždy se jedná o případy infekce způsobené nějakými mikroorganismy (bakteriemi, viry, prvoky, houbami) - vědecky prokázána. Objevují se stále nové způsoby použití jodu, ale doporučovány jsou až poté, co se vědecky ověří jejich účinnost a dostatečná neškodnost.

    Uvádím to proto, že jod má k oxidu chloričitému po chemické stránce velmi blízko. Účinky všech halogenů (tedy v tomto případě chloru a jodu) na živé organismy jsou velmi podobné, což je dáno hlavně vysokou reaktivitou elementárních halogenů. Podobně to platí i pro některé sloučeniny halogenů, například některé oxidy nebo kyslíkaté kyseliny a jejich soli (kam mimochodem patří to stále dokola zmiňované Savo neboli chlornan sodný).

    Čili pokud by se u oxidu chloričitého postupovalo stejně jako u jodu, nevznikaly by články jako tento, které před neuváženým užíváním látky varují.

  • 4. 8. 2015 23:21

    Sten (neregistrovaný)

    V organismu to takhle zaměňovat nejde, kdyby to šlo, tak by tělo místo uhlíku mohlo používat křemík, a ono přitom neumí zpracovat ani L-glukózu.

    Jodovaný povidon (betadine) je bezpečný jen pro vnější použití. Použití jako kloktadlo (či dokonce polykání) je lidská tvořivost („jód jako jód“), pro vnitřní užití není bezpečný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).