Názor k článku Jak dosáhnout, aby chleba vydržel 14 dnů od AAA - Opět tendenční článek: "pocit chemie v jídle" - jídlo...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 2. 2015 10:45

    AAA (neregistrovaný)

    Opět tendenční článek:

    "pocit chemie v jídle" - jídlo není nic než chemie. Ať už původu přírodního, nebo továrního.

    "vyrábět chléb ... bez pomoci chemie" - bez chemie žádný chleba nevyrobíte. Teda aspoň si nevzpomínám, že by vyrobili chleba jen s pomocí fyziky na částicových urychlovačích, nebo s pomocí matematiky tužkou na papíře.

    „Z hlediska spotřebitelské přijatelnosti byly sledovány a zjištěny rozdíly ve vůni chleba s přídavkem chemicky vyrobené propionové kyseliny a v kvasu přirozeně vzniklé propionové kyseliny ve prospěch přirozeně vzniklé kyseliny,“
    Rozdíl byl v tom, že v kvasu, když vznikala propionová kyselina, vznikaly i další látky. V továrně také nejsou schopni vyrobit dokonale čistou propionovou kyselinu. Takže chleby s různým původem propionové kyseliny mají i různý obsah dalších látek, a tedy jinou chuť. Bohužel, díky nedostatečnému komentáři autora článku, si z uvedeného sdělení bežný neznalý člověk odnese, že k. propionová vyrobená v továrně je jiná než vzniklá kvasením. Což je samozřejmě blbost.

    Takže abych to shrnul. Autor špatně (bohužel jako 99% bulvárních novinářů) používá slovo chemie. Chemie nerovná se výrobek z továrny. Autor neposkytl dostatečné vysvětlení výsledků výzkumu, a uvedl tak čtenáře v omyl.

    Nebo je snad záměr vitalia.cz poskytovat neobjektivní a tendenční informace?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).